Роз'яснення і штрафи: дотримання масочного режиму в країні будуть перевіряти мобільні бригади під час рейдів

В Україні 900 мобільних бригад під час рейдів контролюватимуть дотримання правил карантину. З порушниками обмежень, в тому числі і масочного режиму, будуть вести роз'яснювальні бесіди, а також складати на них адмінпротоколи. Про це заявив глава МОЗ Віктор Ляшко в програмі Суботній інтерв'ю на Радіо Свобода.

За його словами, рішення про створення мобільних бригад прийнято на нараді, в якому брали участь всі контролюючі органи, зокрема Нацполіція, Госпродпотребслужба, головні санітарні лікарі України та областей.

Щоб мати результат від карантинних обмежень, потрібно їх дотримуватися. І якщо хтось думає, що може собі дозволити їх не дотримуватися — для цього саме працюватимуть рейдові бригади, щоб виявляти порушників і притягати їх до відповідальності, — зазначив Віктор Ляшко.

Міністр уточнив, що будуть використовуватися і роз'яснювальна робота, і штрафи. Також чиновник пояснив, чому в Україні для громадян, щеплених від COVID-19, залишається актуальним вимога про масках.

У нас досить мала кількість вакцинованих осіб, щоб ми могли знехтувати протиепідеміологічними правилам. Тому давайте наздоженемо вакцинацію до 70-80% — далі ми будемо сідати і разом приймати рішення, чи можемо вже позбутися масок на обличчі чи ні, — пояснив міністр.

Він додав, що процес зняття таких обмежень для вакцинованих — людей з COVID-сертифікатами — на практиці буде не простий. Щеплення не гарантують на 100%, що людина не може бути заразним.

Нагадаємо , з понеділка Одеська область входить в червону зону по коронавірус.

Це передбачає підсилення заходів протиепідемічної безпеки.

Оставьте комментарий