«Рятуйте!» Українка з Уханя розповіла жахи про коронавірус і звернулася до влади. Відео

Українка Юлія Азарова, яка проживає у місті Ухань (Китай), де спалахнув смертельний коронавірус, повідомила, що в місті посилили заходи безпеки – на вулицю дозволяють виходити лише двічі чи навіть один раз на тиждень.

Однак, за її словами, українська влада не поспішає забирати своїх громадян. Про це вона розповіла у відеокоментарі для «5 каналу» (щоб подивитися звернення, доскрольте новину до кінця).

За її словами, стан здоров’я медики перевіряють в усіх приміщеннях та будівлях.

«Для виходу в місто один раз на тиждень мені й чоловікові необхідний спеціальний пропуск, виданий адміністрацією житлового комплексу. Всім тим, хто повернеться в Україну, я хочу побажати здоров’я. Ухань захворів, але я вірю, що вже скоро він видужає і знову засяє усіма барвами», – сказала вона.

Азарова розповіла, що літак для повернення додому чекало багато українців, але він так і не прилетів.

«Замість правильно скоординованої роботи нам повідомили про пошук локації. Насправді, на той момент стало зрозуміло, що, напевно, ніхто не поспішає з евакуацією українських громадян.

У складних життєвих ситуаціях люди особливо чутливі до фальші та нещирості, тому пояснення міністра про те, що нібито не були підписані форми для вильоту – не більше, ніж блеф.

Ситуація для багатьох, хто тут перебуває, складна. І насамперед психологічно. І тим паче дивно було побачити заяву депутатки Василевської-Смаглюк про те, що коронавірус – це просто маркетинговий хід. Вдумайтеся: щодня вірус забирає щонайменше 100 життів. Ці смерті аж ніяк не фейкові, а небезпека бути інфікованим – вона реальна. Тому порожні висловлювання хоробрих на відстані тут абсолютно недоречні», – сказала вона.

Вона звернулася до української влади з проханням скоріше вирішити питання евакуації громадян.

«Багато українців тут із гордістю говорять, звідки вони. Але вам, особам при владі, напевно, немає що відповісти. Є чудове китайське прислів’я: «Якщо бажаєш заволодіти серцем іншого – ніколи не покидай його». Тому я звертаюся до тих, від кого залежить вирішення цього питання. ДумайТЕ, дійТЕ, рятуйТЕ!» – сказала вона.