Саудівська Аравія включила «режим покарання» на ринку нафти, в 80-ті це стало однією з причин краху економіки «совка», — член наглядової ради «Приватбанку» Сульжик

Саудівська Аравія включила «режим покарання» на ринку нафти. У них найнижча у світі собівартість нафти і є можливість різко збільшувати видобуток.
Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав член наглядової ради «Приватбанку» Роман Сульжик.

«У них найнижча у світі собівартість нафти і є можливість різко збільшувати видобуток. Тому вони і заливають ринок нафтою — для того щоб примусити інших членів картелю і Росію, яка не приєдналася до них, до зниження виробництва.

Останній раз такий режим сауди включали в 80-ті — тоді нафта впала приблизно до 20 доларів за барель, і це стало однією з причин краху економіки совка», — написав він.

Сульжик зазначив, що якби це сталося «у відриві від кровопускання на світових ринках акцій, такого розвитку подій можна було б радіти країнам — споживачам нафти», однак, оскільки поточна паніка викликана реальними побоюваннями, що епідемія вірусу призведе до загального падіння споживчого попиту і зниження бізнесактивності, передбачити ефект від краху ринку нафти та іншої сировини складно.

«Я починаю замислюватися, можливо, я недооцінив масштаб лиха і все набагато серйозніше, ніж я думав навіть кілька тижнів тому — падіння може бути глибше, і відновлення попиту і ринків триватиме довше», — додав він.

Нагадаємо, нафта подешевшала в понеділок більш ніж на 20%, до $ 30-35 за барель після рішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти і знизити ціни.

Як стало відомо в неділю, королівство має намір збільшити власний видобуток і запропонувало покупцям 20-відсоткові знижки на квітень, після того як Росія минулого тижня відмовилася приєднатися до нової угоди про зниження видобутку.

Радикальні зміни на нафтовому ринку збіглися цього разу з шоком, викликаним падінням глобального попиту на сировину через коронавірус.

Як повідомлялося, вартість нафти марки Brent відразу після відкриття торгів 9 березня впала більш ніж на 30%. Травневі ф’ючерси Brent на Інтерконтинентальній біржі торгувалися на рівні $ 35,6 за барель (-27%). Квітневі ф’ючерси WTI коштували $ 32,6 за барель (-26,5%).

Причиною падіння став розвал угоди ОПЕК+ про скорочення видобутку. Переговори країн-експортерів нафти 6 березня завершилися провалом, бо сторонам не вдалося домовитися про продовження або укладення нової угоди. Слідом за нафтою обвалився курс рубля. Курс долара на 11.10 перевищив 74,9 руб., курс євро — 85,6, випливає з даних Investing.

Саудівська Аравія включила режим покарання на ринку нафти, в 80-ті це стало однією з причин краху економіки совка, — член наглядової ради Приватбанку Сульжик 01: https://censor.net.ua/ua/n3180250