Ш0куюча правда! Реальна причина зниження кількості хворих – щ0йно чиновник назвав це. Шмигаль не чекав – почули всі

На думку епідеміолога, заслуженого лікаря країни і глави київської Держпродспоживслужби Олега Рубана зниження кількості хворих на коронавірус в Україні не відображає реальної картини. Він вважає, що слова чиновників про поліпшення статистика захворюваності не означає, що пандемія пішла на спад.

Про це він сказав в ефірі каналу “Україна 24”.

“Це суб’єктивна причина через зменшення тестувань, в суботу та неділю завжди йде зниження зафіксованих випадків. Що стосується об’єктивного показника – це госпіталізації хворих із важкою і середньою формою, їхня кількість незмінно висока, і йде тенденція до зростання, а не до зниження. Ситуація складна по всій країні, і введення обмежувальних заходів необхідно”, – заявив Рубан.

За його словами, карантин вихідного дня, який так “хвалять” у Міністерстві охорони здоров’я й уряді, можливо, й був би ефективним заходом. Але не за такого стрімкого зростання захворюваності. Рубан порівняв такі заходи з “пожежею, яку намагаються гасити ложкою, а не спецпристроями”.

Лікар стверджує, що жорсткий карантин сьогодні потрібно вводити в усій Україні. Йдеться саме про локдаун, але в тому варіанті, в якому його розглядає влада.

“Те, що зараз обговорюється, це не локдаун, а пасивні обмежувальні заходи. Локдаун у нас був тільки навесні, в березні, квітні й травні. Сьогодні ми говоримо про посилені обмежувальні заходи, які доречні, доцільні й приведуть до зниження захворюваності”, – пояснив він.

Епідеміолог вважає, що локдаун в Україні знадобиться не тільки в січні, але і в лютому 2021 року.

“Потрібно враховувати природний приріст захворюваності та фіксацію гострих респіраторних інфекцій. Якщо подивитися на динаміку захворюваності, то в листопаді йде зростання, в грудні йде зниження з випаданням мінімальних показників на кінець грудня, перший-другий тиждень січня. Підйом захворюваності на ГРВІ, до яких відноситься і коронавірус , буде в кінці січня і лютому. Тому доцільно вводити обмеження і в січні, і в лютому”, – додав Рубан.

Також він зазначив, що в транспорті відбувається близько 30% всіх випадків інфікування коронавірусом.

За його словами, зараження зазвичай відбувається в маршрутках через недотримання карантину.

“Про транспорт. Згідно з епідрозслідуваннями, які ми проводимо з березня, 20-30 відсотків інфікування відбувається саме в транспорті. Саме в маршрутних таксі через недотримання правил. Тому необхідно впроваджувати і обмежену роботу транспорту. Або чітко контролювати обмежувальні заходи саме в транспорті”, – пояснив Рубан.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що зупиняти в містах роботу громадського транспорту, а також діяльність авіакомпаній і залізниці не планується навіть при посиленні карантинних обмежень.

Про те, що в період можливого локдауну обмеження транспорту не передбачено, розповів раніше і міністр інфраструктури Владислав Криклій.