Російська агресія направлена ​​і на Молдову, і на Україну, але 2019 року несе особливу загрозу.

– Москва має намір вплинути на результат виборів в обох країнах за допомогою всіляких гібридних інструментів і прокремлівських сил всередині країн. Таку заяву зроблено Президентом Петром Порошенко під час відкриття пропускного пункту на українсько-молдовському кордоні.

Президент висловив вдячність молдавським партнерам за те, що вони підтримали важливі міжнародні рішення в ООН. Зокрема, мова йшла про прийняту нещодавно резолюції по Криму і агресії РФ в Азовському морі.

За словами глави української держави, російська загарбницька політика завдала шкоди обом країнам, при цьому Росія продовжила порушувати суверенітет і територіальну цілісність України і Молдови. 

«Сьогодні стратегами російської гібридної війни ведеться підготовка ще одного потужного фронту проти України і Молдови. Адже у наших країн попереду важливі вибори, які пройдуть в 2019 році. І РФ вже розпочала реалізацію планів по втручанню в виборчі процеси. Арсенал інструментів впливу великий, тут можна побачити і «п'яту колону» з кандидатів, готових хоч сьогодні домовлятися про мир на умовах агресора. Підкреслю, що ніхто більше нас, українців, так не прагне миру, але мир на умовах не міжнародного права та інтересів України, а на умовах капітуляції нам не потрібен », – сказав Порошенко. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Український лідер додав, що Росія почала застосовувати нові засоби пропаганди з метою дискредитувати керівництво України і Молдови. За його словами, наслідки цієї «роботи» зазнали вже не тільки в Україні і Молдові, а й в інших європейських державах.

Зі свого боку прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп відзначив ефективність двосторонніх відносин Молдови та України, і зусилля, зроблені для того, щоб проект спільного пункту пропуску був реалізований.

«Для Молдови питання охорони кордонів є стратегічним. І Україна може бути впевнена у всебічній підтримці Молдови в питаннях захисту свого суверенітету », – резюмував Павло Філіп.
 

Источник

comments powered by HyperComments