Українців чекає ще одне "покращення" у 2019 році. Споживачі, які не мають газових лічильників, платитимуть за газ за збільшеними тарифами.

Таким було рішення суду, куди звернулись облгази та оскаржили нову постанову Кабміну, повернувши в дію стару.

Про це інформують у прес-службі "Нафтогаз України".

Тепер людям нараховуватимуть нормативи майже 10 "кубів", понад 18 і 23 куб. м газу на одну особу, залежно від наявності централізованого гарячого водопостачання або газової колонки.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Старі норми споживання ухвалили ще 1996-го. Тоді газ у побуті був значно популярнішим, ніж зараз. Сьогодні майже нереально спалити на одній плиті 10 "кубів" газу за місяць.

"Ми повернулися на 20 років назад. Норма зросла втричі. На той час зовсім інша була і структура споживання, і наявність приладів у домогосподарствах. Наприклад, тоді не були поширені такі прилади, як електробойлери, електрочайники, мікрохвильові печі", – каже Олексій Хабатюк, заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу.

Щоб змінити ситуацію, потрібно провести повноцінний аудит облгазів. Спеціалісти мають визначити реальний об'єм споживання блакитного паива населенням з використаннім газової плити.

Додамо, за попередніми підрахунками, сьогодні лише в одному Києві без індивідуальних лічильників газу залишається понад півмільйона родин.

Источник

comments powered by HyperComments