Щоб не допустити підтоплення Балковской після злив, влада міста має намір поглибити ставок-відстійник і побудувати насосну станцію (фото)

Одеська міська рада розглядає можливість збільшення площі т.зв. ставок-відстійник на вулиці Балківській, щоб не допустити затоплення цієї знаходиться в низині вулиці під час сильних залпових злив.

Тема обговорювалася сьогодні на виїзному засіданні депутатської комісії з ЖКГ.

Як зазначив її голова Олександр Іваницький, площі чинного ставка-відстійника, розташованого на Балківській, вже недостатньо для того, щоб надійно акумулювати воду під час потужних злив.

Недавній такий дощ, який накрив місто в ніч на 22 липня, це ще раз продемонстрував.

Ставок-відстійник споруджувався в 70-і рр. минулого століття відповідно до тодішніх нормами і розрахунками випадання опадів. Клімат змінюється, опадів стало набагато більше і площі ставка вже не вистачає для того, щоб надійно акумулювати воду під час випадання рясних опадів. Тому ми попросили балансоутримувача КП Міські дороги спільно з проектантами розробити документацію щодо збільшення місткості ставка-відстійника. Зараз він розрахований на 75 000 кубічних метрів води, а потрібно, щоб було хоча б 150 000 кб м. Ми попросили, щоб попередні розрахунки були представлені на засідання комісії з тим, щоб вже на наступний рік могли передбачити і закласти кошти на реалізацію цього проекту , — розповів Олександр Іваницький.

У той же час, в яку конкретну суму проект може обійтися, поки невідомо.

За словами заступника директора КП Городсіке дороги Олексія Шатілова, це стане ясно тільки після закінчення опрацювання проекту та техніко-економічної документації.

Для збільшення кількості води, яку може прийняти ставок-відстійник, ми плануємо поглибити його на 2,5 — 3 метри, що згідно з попередніми розрахунками, дозволить збільшити можливості прийому води вдвічі — до 150 кб.м. Крім того, передбачається будівництво насосної станції, яка буде перекачувати воду звідси на розташований поблизу колектор по вулиці Щеголева. Так само розглянемо можливість будівництва ще одного ставка-відстійника безпосередньо на Пересипу, в районі вулиць Церковній і Одарія, щоб надійно перехоплювати зливові води і там, — роз'яснив Олексій Шатилов.

Він додав, що зараз чинний ставок-відстійник на Балківській, побудований ще в 1975 році, знаходиться в хорошому технічному стані, обкладений бетонними плитами і не має істотних пошкоджень.

Ставок практично порожній, на його дні працюють трактора, розчищають дно від нанесеного водою мулу і сміття.

Олексій Шатилов уклав -Дані роботи проводяться регулярно після кожного сильного дощу.

Фото: Дмитро Яновський

Оставьте комментарий