Суд заарештував десять підозрюваних з альтернативою внесення застави в заволодінні коштами Ощадбанку. Про це повідомив глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький в Facebook.

За його словами, вчора судді Солом'янського районного суду Києва розглянули клопотання прокурорів САП про обрання запобіжного заходу 10 підозрюваним в кримінальному провадженні за фактом заволодіння кредитними коштами АТ "Ощадбанк".

"За результатами розгляду клопотань всім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави, в тому числі і голові наглядової ради і бенефіціару ВАТ" Креатив Груп ", який є родичем народного депутата України і, за версією слідства, є одним з організаторів цієї схеми ", – заявив Холодницький.

Вказаною підозрюваному суд визначив заставу в розмірі 5 млн грн в якості альтернативи триманню під вартою.

Йдеться про народного депутата Станіслава Березкіна (група «Воля народу»), а заставу в 5 млн грн встановлено для його сина Максима Березкіна. Він разом з екс-керівником «Креативу» Юрієм Давидовим є поручителями за зобов'язаннями «Креативу».

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Загальна сума кредитної заборгованості групи компаній «Креатив», стягнутої за рішенням судів на користь Ощадбанку з Максима Березкіна та Юрія Давидова, досягла $ 212,7 млн, 12,7 млн ​​євро і 255 млн грн. Зокрема, Ленінський районний суд Кіровограда 21 червня 2018 року задовольнив позовну заяву Ощадбанку про стягнення на його користь кредитної заборгованості ТОВ «Креатив Агро» в розмірі $ 8,4 млн і 28 млн грн з поручителів – фізичних осіб Максима Березкіна та Юрія Давидова. Суд почав банкрутство «Креативу» 6 червня 2016 року.


 
Ощадбанк намагався продати за 63,6 млн грн завод з виробництва олії в Кропивницького, який належав «Креатив Агро» з групи «Креатив».

Источник

comments powered by HyperComments