У Миколаєві відбувся спалах гепатиту А. Люди заражаються, за попередніми даними, через питну воду. Масова захворюваність вiдбулася у Заводському районі міста, повідомляє місцеве видання. 

Як розповів пресі головний санітарний лікар Миколаївської області Олександр Ігнатенков, заразилися вже 30 осіб, з них четверо дітей. Всі, крім двох пацієнтів, госпіталізовано – залишилися двоє лікуються амбулаторно.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Медики стверджують, що джерелом вірусу є питна вода. Поки не встановлено, водопровідна або бутильована. Версія перевіряється фахівцями.

Заслуговує уваги і пост у Facebook головного лікаря обласної інфекційної лікарні Світлани Федорової. Вона пише про різкий стрибок захворювання і про те, які джерела ймовірно стають причиною захворювання.

"Гепатит А (хвороба Боткіна, жовтяниця) — захворювання печінки вірусного походження. Передається при вживанні харчових продуктів або води, забруднених інфікованою людиною. Якщо по-простому — немиті руки, погано оброблена їжа, загальна посуд, водичка некипяченная і т. д. З моменту зараження до початку хвороби може пройти від 15 до 50 днів (частіше 14—28 днів). Початок вельми схоже на "застуду" (ГРВІ, грип): підвищення температури, слабкість і т. д. Трохи пізніше (іноді відразу) приєднуються нудота, зниження апетиту, може бути блювота і т. д. Жовтіють очі (темніє сеча, світлішає кал) і шкіра через 5 і більше днів (в основному через 7—10 днів). Краще перестрахуйтеся, якщо відчули недобре — не потрібно чекати закінчення всіх свят, терпіти й думати: "а чи не здалося?, потрібно негайно звертатися за медичною допомогою.

Источник

comments powered by HyperComments