В Україні законодавчо регламентовано право батьків стягувати з дітей аліменти та стягувати додаткові витрати на лікування і оздоровлення.

Про це в ефірі ObozTV розповіла адвокат, партнер АК "Золота середина" Наталія Горбаль, передає Корупція.Інфо


"Інтернетом ходило багато думок з приводу аліментів. Деякі висловлюють навіть таку, на мій погляд, крамольну думку, що "завдяки" словам міністра, держава хоче перекласти відповідальність за утримання пенсіонерів на їх дорослих дітей. Але навіть якщо припустити, що це так, то що робити тим пенсіонерам, у яких немає дітей?" – зазначила адвокат.

Горбаль звернула увагу, що Андрій Рева упустив важливе уточнення в контексті Кримінального кодексу.

Популярне:Або звільняй їх, або звільнять тебе: Порошенко поставив ультиматум Гройсману

"Міністр, коли цитував ст. 165 Кримінального кодексу, упустив одну важливу фразу. У частині кримінальної відповідальності за неутримання непрацездатних батьків дорослими дітьми він упустив фразу: "в разі якщо аліменти були стягнуті на підставі рішення суду". Це ключова фраза. Це означає, що батьки дорослих дітей можуть розраховувати на добровільну допомогу (і це повсюдно відбувається), також аліменти можуть стягуватися в примусовому порядку – у разі, якщо батьки звертаються до суду з позовними вимогами про стягнення аліментів (Ст. 202 Сімейного кодексу)", – пояснила Наталія Горбаль.

За її словами, така ж обов'язок встановлена ​​ст. 51 Конституції України, яка говорить, що спочатку батьки утримують своїх дітей, потім – дорослі діти приймають на себе обов'язок утримувати старих батьків.

"Але законодавець встановлює не тільки право стягувати аліменти з дітей на своїх батьків, але також встановив право стягувати додаткові витрати, пов'язані з лікуванням, встановленням інвалідності, санаторно-курортним оздоровленням і так далі. Все залежить від обставин і конкретної ситуації", – зауважила адвокат.

Источник

comments powered by HyperComments