Вашингтон може надати Києву зброю і ввести нові санкції проти РФ протягом двох-трьох місяців, заявив екс-посол США в Україні, директор Атлантичної ради Джон Гербст.

"Уже через 2-3 місяці ми побачимо, що США нададуть зброю Києву та оголосять про нові санкції проти Росії у зв'язку з цією агресією (в районі Керченської протоки – ред.). Думаю, протягом найближчих восьми-десяти, максимум – дванадцяти тижнів з'явиться дана сильніша відповідь США. І, крім санкцій, це буде військова допомога Україні", – заявив він в інтерв'ю "Радіо Свобода".

З його слів, останні події дають США достатньо аргументів для того, щоб поставити Україні протикорабельні ракети, патрульні кораблі та інше військове обладнання.

"У США досить крилатих ракет "Гарпун", в основі дії яких – технології, розроблені 30 років тому, – і це те, що ми вже зараз можемо надати. А можливо, й набагато сучасніші ракети", – сказав екс-посол.

Серед санкцій, які можуть ввести США, Гербст назвав доцільним обмеження проти найбільшого російського банку, або заборона на вхід в американські порти російським суднам.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, екс-посол США в Україні підкреслив, що підтримка України в американському Конгресі наразі дуже сильна. "І вона залишиться як мінімум такою ж серйозною, а можливо, ще й посилиться", – вважає Гербст.

З його слів Україна вже багато зробила, зміцнюючи свою оборону на сході, і має "тепер подумати над посиленням своєї оборони на півдні. І особливо в районі Азовського моря. Можливо, ще й в районі Одеси. І, сподіваюся, після президентських виборів і виборів в Раду ми побачимо серйозні наміри щодо змін, серйозні реформи".

Источник

comments powered by HyperComments