Свято єдності: як хмельничани відзначили День Соборності

  • Сьогодні українці відзначають День Соборності.
  • Хмельничани долучились до святкових заходів.

Сьогодні, 22 січня, українці відзначають День Соборності. Цьогоріч через пандемію і карантин святкові заходи не скасовували, однак вони були не такими масовими.

Як повідомляють у пресслужбі Хмельницької ОДА, дійство проходили традиційно — вздовж усього західного кордону області. А урочистості стартували з ходи та зустрічі на мосту через річку Збруч між селом Гуків, що на Чемеровеччині, та селищем Скала-Подільска Чортківського району Тернопільської області. 

Під час заходів очільники сусідніх областей обмінялись хлібом-сіллю, молодь утворила прапор України з двох частин. Потім всі учасники вирушили ходою до Пам’ятного Хреста Роману Шухевичу, де вшанували його пам’ять і поклали квіти до пам’ятного знаку. Завершились урочистості молебенем. У заході взяли участь чиновники, журналісти, а також правоохоронці, які слідкували за безпекою.

“Сьогодні, як і 100 років тому, наші воїни на сході відстоюють єдність і неподільність українських земель, а ми всі разом маємо об’єднатися та згуртуватися навколо української державності. Тож бажаю кожній громаді наполегливості, активності в розбудові соборного, незалежного суспільства, а кожному жителю області – міцного здоров’я, миру, злагоди, віри у гідне майбутнє України”, – зазначають в ОДА.