Трамваї, тролейбуси, електробуси: в «Одесміськелектротранс» пройшла виставка нових машин, які скоро вийдуть на маршрути (фото)

В майстернях КП Одесміськелектротранс проходить виставка нових машин трамваїв, тролейбусів, електробусів, спецтехніки. Найближчим часом всі ці машини вийдуть на вулиці міста.

На виставці побували мер Геннадій Труханов, його профільні заступники Сергій Тетюхін і Дмитро манірно, які приїхали з робочим візитом на комунальне підприємство.

Ми побачили нову техніку, яка скоро вийде на маршрути. Трамваї і тролейбуси дозволять розвантажити пасажиропотік, а спецтехніка полегшити роботу колективу майстерень, який працює в напруженому режимі. Хочу підкреслити, що одеситам не до душі брудні, задушливі, битком набиті маршрутки, які водять як попало. До нас надходить багато скарг і, з огляду на інтереси городян, ми ще в 2015 році прийняли Стратегію з розвитку муніципального електротранспорту і успішно її реалізуємо. З кожним роком все більше городян пересідає на трамваї і тролейбуси, ними вже користуються не менше 65% пасажирів. Щоб забезпечити більш комфортний проїзд в ненабітих машинах, які не доводиться довго чекати, ми весь час закуповуємо і збираємо в авторемонтних майстерень нові. Так, з 2016 року у нас з'явилося 27 трамваїв і тепер кожен день їх виходить на маршрути 150, а раніше було 90. До того ж, ми хочемо випускати на вулиці міста електробуси. Один з них представлений сьогодні. Вони будуть ходити від Пересипського моста до залізничного вокзалу, захоплюючи Балківську, жителів якої попередня влада чомусь позбавили можливості користуватися муніципальним транспортом, — зазначив Геннадій Труханов.

За словами міського голови, на маршрути вийдуть поки три електробуса, які зібрали в майстернях Одесорелектротранса. За рахунок цього вони обійшлися місту в 5 млн 400 тис. Грн. кожен, тоді як вартість нового складає 11-15 млн грн.

Однак це тільки початок, ми плануємо довести кількість електробусів на даному маршруті до дев'яти, тоді вони будуть курсувати з інтервалом 8-9 хвилин. Також працюємо над тим, щоб забезпечити їм хорошу проезжаемость, найімовірніше, по виділених смугах. Електробусний маршрут по Балківській запустимо, як тільки владнаємо всі подібні питання, розраховуємо зробити це через тиждень, — пояснив Сергій Тетюхін.

Крім того, в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банкам в найближчих планах закупівля 14 великих трамваїв, довжиною 28 метрів, тоді як Одіссей МАХ -21 метр. Їх випустять на маршрути в Київському і Суворовському районі, що дозволить, перш за все, знизити завантаженість транспорту в години пік.

Фото: Анна Войтко

< img src = "/wp-content/uploads/2021/09/d9254174a96f9566b11f2042569874a1.jpg" />

Оставьте комментарий