Троїцька батьківська субота: які традиції цього дня і чого не можна робити

  • Трійця — одне з дванадцяти головних православних свят.
  • Що потрібно робити у переддень свята, а чого не слід?

Трійця або Зелена неділя цьогоріч припадаєа на 20 червня. Дата щороку змінюється тому, що день Святої Трійці пов’язаний з Пасхою. Саме на 50 день після Пасхи відбулося сходження Святого Духа на апостолів, як і заповідав Ісус Христос. Тому канонічна (офіційна церковна) назва свята Трійці — П’ятдесятниця. 

Напередодні свята щорічно відзначається троїцька поминальна субота. Цього дня віряни відвідують храми та згадують тих, хто пішов з життя.

Субота перед Трійцею — батьківська, адже сьогодні читають особливі молитви за померлих, а а до церкви несуть панахиду. 

Як це зробити?

На листочку зазвичай пишуть ім’я померлого родича і передають священику для зачитування і загальної молитви в храмі. Також прийняти допомагати всім, хто цього потребує. 

Які традиції суботи?

Також Субота напередодні Трійці називалася клечальною. Тоді господарки прикрашали помешкання клечанням — зеленими гілками дерев. Гілки встромляли у стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. А на підлогу стелили запашні трави — м’яту, пижмо. 

У цей день віруючі відвідують місця поховання своїх рідних, доглядаючи за могилами і збираючись у вузькому колі, щоб вшанувати пам’ять тих, хто вже пішов з життя. Поминальні обіди краще винести за межі кладовища.

Чого не можна робити у цей день?

  • не можна влаштовувати сварки з рідними — це неприйнятно для пам’яті близьких, яка повинна згуртувати родичів і друзів в цей день,
  • некоректно говорити погано про покійного, згадувати його зі злістю, лихословити — в цей день такі слова і думки будуть тягарем для душі,
  • небажано робити пишні гуляння і святкування, особливо не рекомендується влаштовувати весілля,
  • не рекомендуеється присвячувати день виключно домашнім клопотам.