У центрі Хмельницького встановили макет Ейфелевої вежі (ФОТО)

  • Скульптура є подарунком місту до Дня Європи.

  • Її виготовили в училищі №11.

У відпочинковій зоні на вулиці Свободи з’явилася незвична для Хмельницького скульптура — мініатюра Ейфелевої вежі. Висота її складає близько трьох метрів. На вежі розміщений напис «Дювельсдорф Україна», а нижче — «ДНЗ ВПУ №11».

Також на скульптурі встановлений QR-код, у якому зашифроване посилання на електронний документ. У ньому йдеться про те, що вежа є точною копією оригінальної, зменшена у 100 разів. Скульптура є подарунком місту від училища №11 до Дня Європи. Також зазначено, що 16 квітня 2021 року Хмельницький отримав Приз Європи від ПАРЄ за активне просування європейських цінностей.

«Ейфелева вежа, створена до виставки 1889, визначалася як нова сторінка в архітектурі, потенціал новітніх технологій. Сьогодні Ейфелева вежа є символом французької столиці та популярним туристичним місцем. Проте на момент створення ця 312-метрова споруда повинна була стати зовсім іншим символом — показником технологічних досягнень свого часу. Адже ця визначна споруда — це величезний прорив у масштабах будівництва. Заввишки понад 300 метрів вона була вдвічі більшою за готичні собори. Вежа названа на честь свого творця — архітектора Густава Ейфеля», — йдеться у документі.

Як розповів журналістам vsim.ua заступник міського голови Хмельницького Василь Новачок, вежу власноруч виготовив колектив ВПУ №11. Планується, що вона буде розміщена у цьому місці постійно.