У Лондоні відкрили найбільший у світі польовий шпиталь для хворих на коронавірус

Новоствореній лікарні дали ім'я медсестри Флоренс Найтінгейл

У Лондоні відкрили найбільший у світі польовий госпіталь для хворих на коронавірус. Зараз там 500 реанімаційних ліжок. Кількість планують збільшити в чотири рази. Кого там лікуватимуть і як країна протистоїть інфекції?

Дещо більше тижня тому ці виставкові зали були порожніми. Зараз тут готові прийняти перших хворих на COVID-19. Усі ліжка оснащені кисневими масками та апаратами штучної вентиляції легень. У цьому польовому госпіталі прийматимуть найтяжчих пацієнтів із інших лікарень, яким потрібен догляд у палатах інтенсивної терапії.

Метт Генкок, міністр охорони здоров'я Великої Британії:

Відкриття лікарні на 4000 місць, найбільшої в країні та навіть у світі, — звісно, подія, яку б ніхто не хотів святкувати. Але цей шпиталь необхідний, адже ми хочемо впевнитися, що маємо достатній запас ліжок, щоб під час поширення коронавірусу кожен, хто цього потребуватиме, міг отримати відповідну допомогу.

Сам міністр одужав від COVID-19, на відміну від прем'єра. Борис Джонсон теж підхопив коронавірус, і вже понад тиждень у нього тримається висока температура, тож досі — на самоізоляції. Серед тих, хто поборов недугу, і спадкоємець престолу принц Чарльз — саме йому й випала честь відкрити нову лікарню.

От тільки епідемія вносить свої корективи у традиції монаршої сім'ї — принц відвідав церемонію віртуально.

Чарльз, принц Уельський:

Я був одним із щасливців, хто переніс COVID-19 у легкій формі, і радий бачити, що міністр охорони здоров'я теж одужав. Але для декого цей шлях буде набагато важчим. І це велике полегшення бачити, що вони отримають необхідний медичний догляд і матимуть усі шанси повернутися до звичного життя. Ця лікарня дає нам усім надію.

Новостворену лікарню назвали на честь медсестри Флоренс Найтінгейл. Вона стала відомою завдяки тому, що доглядала за британськими солдатами під час Кримської війни. Нині ж армійці допомагають медикам. Зокрема, облаштовують "карантинні готелі". Сюди доправлятимуть пацієнтів, які одужують від коронавірусу.

Кінгсмен Г'юз, солдат британської армії:

Ми всі дуже раді, що можемо допомогти в такі скрутні часи. Надто коли бачимо, як багато працює медичний персонал. Це неймовірне відчуття, коли ти можеш зробити щось для країни.

Серед медиків теж є жертви COVID-19. За останню добу померли дві медсестри. А в лікарнях країни готуються до піку епідемії та перенавантаження всіх служб. Британських лікарів попередили, що найближчим часом їм доведеться приймати дуже непрості рішення: кого лікувати, а кого залишати помирати.

У нових рекомендаціях Асоціації медиків зазначили — такі рішення є законними та етичними у ситуації, коли ресурсів на всіх не вистачає.