У містах України запровадили жорсткий карантин: що категорично заборонено

Карантин в Україні

Жорсткий карантин відсьогодні запровадили у Львові, Одесі та Запоріжжі. Відзавтра він почнеться у Києві та Миколаєві. Схожі заходи діятимуть також в Івано-Франківську, Тернополі, Полтаві, Сумах та Ужгороді. Більше про це — в матеріалі моїх колег. 

Влада Одеси в ніч на понеділок вирішила зачинити майже всі заклади громадського користування, крім продуктових магазинів, АЗС та аптек. Під заборону потрапили торгівельні центри, ресторани, спортзали та інші центри. Зранку чиновники уточнили: розпорядження має лише рекрмендаційний характер. Але вже пообіді посадовці зібралися на профільну комісію з ТЕБ та ЧС та проголосували за те, щоб ці рекомендації стали обов'язковими до виконання. Кажуть: мають такі повноваження.

"Рішення комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання виконавчими органами одеської міської ради, територіальними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території міста", — говорить Павло Вугельман, заступник міського голови Одеси.

Порушникам карантину мерія навіть пригрозила кримінальною та адміністративною відповідальністю. Втім, в Одесі поки що мало хто прислухався до чиновників. Деякі торгівельні центри та магазини — зачинені, а деякі — працюють та збирають натовпи людей. Наприклад, у цьому ресторані адміністрація відпустила з роботи майже увесь персонал, розділила приміщення на зони, щоб клієнти не сиділи впритул, а найближчими днями планують повністю перейти на режим доставки їжі.

"Сейчас, чтобы выйти из этой ситуации, нужно построиться под доставки, под такси, понимать, какой с ними будет алгоритм работы. Мы дали себе на это три дня — на то, чтобы войти в этот режим", — говорить Ірина Ангелова, ресторатор.

На повному карантині від завтра й Івано-Франківськ.

"Тимчовово обмежити прийом громадян в центрі надання адміністративних послуг, його територіальних підрозділів. Це також стосується департаменту соціальної політики. Мова про те що послуги виключно надаватися в онлайнрежимі. Відділи субсидій, ЦНАпи — всі закриваються", — говорить Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.

На графік роботи вихідного дня переводять весь громадський транспорт. Зачиняють і всі заклади, окрім аптек, заправок і продуктових крамниць. В цьому магазині одягу про нововведення ще не чули. Продавчиня Галина каже — ймовірно її відправлять у відпустку за власний рахунок. Заощаджень немає, як прожити два тижні без заробітку — не знає.

"Тяжко, тяжко, тому що ніхто до цього не готовий. Заощаджень як таких немає. І ми хочемо працювати. Буду сидіти дома, але буду йти на природу гуляти, між людьми не ходити, але на природу ходити. Це не так багато два тижня", — говорить  Галина, продавчиня.

А ось Сергій — власник магазину компютерної техніки — каже, для його бізнесу це буде сильний удар. Планує відсидіти вдома і читати книжки.

" — За що будете жити? — Є кридитки в кожного як мінімум, тому я думаю, гречка у кожного вдома є, проживемо", — говорить Сергій, власник магазину компютерної техніки.

Багато закладів харчування в місті закрили вже сьогодні. Обмежувальні заходи запроваджують і у всіх медзакладах. Пацієнтів денного стаціонару виписали додому.

"Деякі відділення такі, як відділення денного стаціонару, воно не працює, як це було до цього часу. Всі планові пацієнти виписані з метою, зменшення пацієнтів в закладі охрони здоровя.У нас зараз проводяться лише урагентні операції, всі планові операції, які були заплановані, вони відтерміновані", — говорить Оксана Бевз, начальник структурного підрозділу Івано-Франківська міської поліклініки №3.

В поліклініках — черги. У приміщення пускають лише людей, які потребують невідкладної меддопомоги.

"Не пускають аж після 3 квітня. Карантин. Я мав іти до невропатолога ,свого участкового лікаря", — говорить Василь Нестерук, житель Івано-Франківська.

Призупиняють свою роботу і суди. В будівлю пропускають по одному. На вході усім перевіряють температуру. Розгляд більшості справ відклали на невизначений термін.