У січні у Хмельницькому подорожчає газ: скільки доведеться платити

  • У новому році будуть діяти нові тарифи на блакитне паливо.
  • У Хмельницькому вартість газу зросте на 11%.

Ціна природного газу для побутових споживачів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» у січні 2021 року становитиме 9,91361 гривні за 1 кубічний метр.

Варто зазначити, що у грудні хмельничани купували газ за ціною, яка діяла ще з листопада, а саме — 8,87555 гривні за 1 кубічний метр. 

  • «Після скасування державного регулювання цін на газ для населення, вартість блакитного палива в Україні, окрім внутрішніх факторів, безпосередньо залежить від котирувань на європейських енергетичних біржах (NCG, TTF). Попри нетривалу стабілізацію цін у Європі, за останній місяць вони значно підвищилися. Зокрема, протягом 25 листопада — 24 грудня котирування day-ahead на нідерландському хабі TTF зросли на 25,7%. Втім, завдяки раніше укладеним контрактам з європейськими постачальниками ТОВ «Хмельницькгаз Збут» збільшив вартість газу лише на 11,7%», — зазначили у пресслужбі ТОВ «Хмельницькгаз Збут».

Як уточнили у компанії, наразі вартість газу з врахуванням доставки до кордону України на TTF складає понад 9 тисяч гривень за тисячу кубометрів. До цієї суми потрібно додати ще тариф на транспортування газу магістральними газопроводами (164 гривні) і націнку постачальника, що необхідна для підтримки роботи мережі відділень, кол-центру, онлайн сервісів, друку та доставки рахунків за газ.