УЗ уже в червні планує передати в оренду приміщення хмельницького залізничного вокзалу

  • У червні має стартувати перший етап концесії, який передбачає передачу у «приватні руки» площ на залізничних вокзалах.
  • Відтак, уже скоро у приміщенні хмельницького залізничного вокзалу можуть з’явитися нові привабливі локації.

 

«Укрзалізниця» планує передати в оренду перші комерційні площі на 11 вокзалах. Передача пройде у п’ять етапів. Про це повідомив в.о. глави «Укрзалізниці» Іван Юрик в ході пресконференції у Києві у вівторок, 15 червня, пише Інтерфакс-Україна.

На першому етапі, в червні 2021 року планується передати в оренду 8,4 тис. кв. м на вокзалах «Козятин», «Запоріжжя-1», «Дніпро-Головний», «Хмельницький» і «Суми».

Другий етап, у липні, передбачає передачу в оренду 10,2 тис. кв. м на вокзалах «Біла Церква», «Полтава», «Тернопіль», «Рівне», «Фастів», «Вінниця», «ім. Тараса Шевченка»,» Чоп «,»Ужгород «,»Чернівці» і «Коломия».

Третій етап (початок серпня) — 12,3 тис. кв. метрів вокзалів «Івано-Франківськ», «Одеса-Головна», «Миколаїв» і «Львів».

Четвертий етап (кінець серпня) — 10,7 тис. кв. м вокзалів «Жмеринка», «Херсон», «Київ-Пасажирський» і «Харків».

П’ятий етап почнеться у серпні.

Процес передачі приміщень в оренду буде проходити через систему «ProZorro.Продажі».

Він наголосив, що процес концесії є довгостроковим проєктом співпраці зі стратегічними інвесторами і вимагає ретельної підготовки.

  • «Оренда площ на вокзалі не заперечує концесію. Тому, що концесія буде вимагати додаткового часу, щоб її підготувати. Наші очікування — це, щонайменше, рік, реалістично це два, а може навіть три роки», — зазначив Юрик.

Нагадаємо, у лютому минулого року стало відомо, що «Укрзалізниця» передасть деякі вокзали у концесію. Запланували «вдихнути нове життя» і у хмельницький залізничний вокзал.

У січні цього року пресслужба «Укрзалізниці» повідомила, що хмельницький залізничний вокзал перетворять у торговий центр також тут хочуть облаштувати «прозорий офіс».

Концесія — це надання державою або місцевою владою майна в управління на платній та строковій основі.