В ці хвилини! Повідомлять про підозру – Коломойських похолов, Венедіктова вліпила! Олігарху кінець – ще трохи

Олігарху Ігорю Коломойському можуть повідомити про підозру та екстрадиція, однак лише в у тому разі, якщо буде зібрано достатньо підстав та доказів.

Про це сказала генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова в ефірі “Свободи Слова” Савіка Шустера.

“Будуть підстави, буде досить зібраних доказів – ми це зробимо. На сьогодні говорити, що щось когось звідкись потрібно екстрадувати, не говорячи навіть про ці прізвища – для цього мають бути підстави”, – сказала генпрокурор, відповідаючи на питання про можливе вручення підозри Коломойському.

Вона додала, що закон має бути один для усіх незалежно від прізвищ.

“Тому що ми з вами у кримінальному процесі. І, звичайно, друга сторона завжди матиме право на захист. І процес буде публічним, про це потрібно також думати”, – підкреслила вона.

Як раніше повідомлялось, Стокгольмський арбітраж відмовився задовольнити позов проти України, ініційований трьома кіпрськими офшорними компаніями, пов’язаними з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.

Про це у повідомляв глава Мін’юсту України Денис Малюська.

“Пани Коломойський та Боголюбов хотіли стягнути з України більше 6 мільярдів доларів США та звернулись з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив”, – написав міністр.

Він зазначив, що винесення рішення Стокгольмським арбітражем кілька разів відкладалося.

“Але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикціїї”, – заявив міністр.

Він подякував членам команди Мін’юсту, яка вела справу.

Як повідомлялося, у 2015 році кіпрські офшорні компанії Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited та Bordo Management Limited, які є акціонерами ПАТ «Укрнафта» та володіють 40,1009% акцій компанії, звернулися до Стокгольмського арбітражного трибуналу з позовом щодо стягнення стягнути з держави Україна понад 6 мільярдів доларів і відсотків, нараховані на цю суму.