В історичній будівлі Лютеранського провулка відновлені унікальні стельовий розпис і падуга (фото)

Відновлено стельовий розпис і падуга в прибутковому будинку Балашева, які були повністю пофарбовані зверху і приховували свою унікальну красу з 60-х років.

Про це розповіли учасники проекту з реставрації історичних елементів будівлі на сторінці Архітектура Одеси в Facebook.

в березні 2021-го ми провели дослідження і розчищення плафона , відкривши старовинний артефакт будинку. На розпису, в обрамленнях зображені літній і зимовий пейзажі. Вензелі біля розетки виконані в стилі бароко. Вся ця композиція оточена геометричним орнаментом зірок і смуг, написали учасники проекту.

Також вказується, що центральну композицію стелі прикрашає розетка овальної форми з рослинним мотивом. Декоративні ліпні елементи на стелі, тобто квітки, листя, гірлянди, виконані в стилі рококо.

Після розчищення розпису, зміцнення і усунення пізніх вставок, доповнений втрачений живописний шар, а реставраційні уточнення зробили в техніці пуантилізму.

Гіпсова падуга очищена від пізніх шарів до первинного, укріплена, доповнена оригінальною тонуванням.

На думку архітекторів проекту, прибутковий будинок П. Балашева самий імпозантний і представницький з споруд Лютеранського провулка. Будинок побудований в 1899 р за проектом архітектора К. М. Попова.Оставьте комментарий