В Італії від коронавірусу померла вже друга людина

Коронавірус в Італії

В Італії від коронавірусу за добу померла вже друга людина. Стрімке зростання захворюваності зафіксували і в Південній Кореї.

Яка на цей момент ситуація з епідемією у світі, — розкаже Катерина Кравець.

Вже друга людина померла від Covid-19 в Італії. 76-річну жінку госпіталізували в муніципалітеті Кодоньо в Ломбардії, зробили тест на коронавірус, втім, його результати надійшли вже після її смерті.

Кількість заражених у провінції зросла до 27 осіб, ще 250 — на карантині. Щоб локалізувати спалах епідемії в регіоні, вирішили ізолювати 10 міст. Там зачинені школи, бари, ресторани й кінотеатри. Жителів закликають не виходити з дому без нагальної потреби й утриматися від участі в карнавальних урочистостях, церковних службах і спортивних заходах. Заборона діятиме щонайменше тиждень.

"Після нового смертельного випадку здійнялася велика хвиля паніки. Звісно, носити захисні маски — це правильно, однак я думаю, що панікують усе-таки занадто. Закривати компанії — це перебільшення. Тепер для людей, які працюють, іще більше проблем", — говорить житель кодоньо.

"Муніципалітет видав накази про закриття всіх комерційних підприємств, тож ми зачиняємось. Ми дуже занепокоєні цією ситуацією, подивимося, як події розвиватимуться далі", — говорить жителька кодоньо.

У Південній Кореї кількість заражених зросла удвічі. Лише за останню добу зафіксували 229 нових випадків. Більшість із інфікованих заразилися від 61-річної жінки, яка відвідувала релігійну секту в місті Тегу. А компанія "Samsung Electronics" вирішила призупинити роботу одного зі своїх заводів у Південній Кореї після того, як у працівника виявили Covid-19. На поверсі, де працював заражений, проведуть дезінфекцію приміщень, а співробітників, які з ним контактували, тимчасово ізолюють.

"Як прем'єр-міністр, я відчуваю велику відповідальність за різкий спалах епідемії в країні і приношу свої вибачення за цю ситуацію. Водночас замість того, щоб піддаватися паніці, я закликаю усіх дотримуватися профілактичних і гігієнічних заходів, зокрема уникати місць великого скупчення людей. Ми неодмінно впораємося з цим лихом", — наголошує Чонг Сю-Кюн, прем'єр-міністр Республіки Корея.

Пасажири круїзного лайнера Diamond Princess, пришвартованого в японській Йокогамі, продовжують залишати корабель після двотижневого карантину. Понад півтори сотні громадян Австралії, евакуйовані з лайнера, прибули до австралійського міста Дарвін, де їх знову ізолюють на два тижні. Повернулася додому й перша група пасажирів із Гонконгу, вдома їх також утримуватимуть на карантині. Групу британців, евакуйованих з лайнера, розмістять на військовій базі у Вілтширі.

Китайські лікарі заявили, що інкубаційний період коронавірусу Covid-19 може тривати понад три тижні, а не два, як вважали раніше. Тож це слід враховувати під час карантинних заходів. Наразі у світі від коронавірусу померли 2 тисячі 359 осіб, інфіковано близько 78 тисяч. Більшість випадків зараження та смерті зафіксовано в китайській провінції Хубей. Водночас 21 тисяча 233 особи одужали.