В Одесі виявлено крилатий переселенець з Закавказзя

В Одесі з'явилося рідкісне комаха з берега Кавказу закавказький деревне богомол, який які раніше не зустрічався в нашій області.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив біолог Сергій Курочкін.

За його словами, в Україні представлені тільки сім із 2800 видів богомолів світової фауни. А закавказький деревне богомол раніше був широко поширений в Грузії, Вірменії, кавказькому регіоні Росії, Ірані, Афганістані, Туркестані, а також на півдні України.

Так, в Криму він був вперше зафіксований понад 100 років тому, куди дістався з Чорноморського узбережжя Кавказу, але поширився на півострові тільки на початку 21 століття. Потім комаха оселилося і в Херсонській області, а в 2018 році було виявлено в Албанії, Криті, в Болгарії і Греції, зокрема в її континентальної частини, Північної Македонії та на півночі Італії. І ось тепер кавказький богомол виявлений і в Одеській області.

На думку Сергія Курочкіна, таке швидке зростання життєвого середовища комахи пов'язаний із загальним потеплінням клімату і посадкою в степовій зоні не характерною для степу деревно-кустарної рослинності, так як живе цей богомол в основному на деревах і чагарниках.

Біолог передбачає, що в подальшому кавказький деревне богомол буде поширюватися і по інших регіонах України.

Оставьте комментарий