В Одесу з Бельгії вирушило науково-дослідне судно: по шляху вчені досліджують морське середовище на забруднювачі і оцінять біорізноманіття (фото)

Сьогодні в Одесу з бельгійського Зєєбрюгге висунулося науково-дослідне судно Бельгіка. Йому належить пройти довгий шлях 8,6 тисяч кілометрів.

Про це повідомляється на сторінці Facebook Українського наукового центру екології моря.

Дане судно було передано науковому центру Королівством Бельгії в підтримку екологічного моніторингу Чорного моря.

Зараз на судні працює український екіпаж і вчені спільно з міжнародними діячами науки. Протягом усього шляху, вчені будуть досліджувати наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладень для проведення унікального аналізу, що визначає присутність десятків тисяч забруднювачів і мікропластіка. Також фахівці виділять ДНК з навколишнього середовища для оцінки біорізноманіття та аналізу поширення генів антибіотикорезистентності у морських мікроорганізмів.

Дану наукову програму Моніторинг трьох європейських морів (Північного, Середземного і Чорного), а також трансфер судна організовує і фінансує проект ЄС — ПРООН Європейський Союз для удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря за наукової підтримки Спільного дослідницького центру ЄС і Українського наукового центру екології моря.

Планується, що судно увійде в морську гавань Одеси напередодні Дня Чорного моря (31 жовтня). Тоді судно і команду презентують, а після почнеться процес перейменування Бельгіка і підготовка до першого рейсу.

Відзначається, що передача судна стала можливою після укладення Меморандуму про взаєморозуміння між Бельгійським Федеральним офісом науки і політики, Королівським Бельгійським інститутом природничих наук і Міністерством захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України в липні поточного року.
< img src = "/wp-content/uploads/2 021/10/42f4f39221e92450003dbbc31ccc2985.jpg" />

Оставьте комментарий