В околицях Горлівки бойовики практикують підступну тактику

Війна на Донбасі

Попри зменшення обстрілів на лінії розмежування, затишшям ситуацію на фронті назвати важко. Противник зі стрілецької зброї постійно провокує армійців на вогонь у відповідь. Крім того активізувалися ворожі снайпери. Про підступну тактику окупантів у матеріалі Ігоря Левенка.

Околиці окупованої  Горлівки. Селище Зайцеве ніби застигло між війною і так званим перемир'ям. Розірване навпіл. Одну частину населеного пункту контролюють українські армійці інша — під окупантами. До супротивника тут лічені метри. Періодично точаться вуличні бої. Шостий рік. У центрі Європи.

 Ну ось ми чуємо лунають кулеметні черги, ворог відкриває вогонь, а ще армійці кажуть, на цій ділянці інтенсивно працюють снайпери супротивника, тож маскувальні халати — обов'язкова умова, аби працювати на лінії вогню.

"Так, шановні, цей участок прискорюємося, тому що стріляють".

Станіслав — боєць який нас супроводжує, знає тут кожен клапоть землі. Де слід пригнутися, де перебігти. Чоловік на війні з перших днів. До того працював правоохоронцем. Став на бік Революції Гідності.

"Поїхав сам на Майдан дізнатися що це таке. Подивився там на людей, мені це сподобалося і сподобалося як піднялася вся Україна. Ну а потім як почалася війна я зрозумів, що дійсно я повинен тут бути, бо в мене є сім'я і діти я зрозумів, що хто як не ми", — говорить Станіслав, військовослужбовець збройних сил України.

Як минають військові будні? На це питання солдати відповідають: краще один раз побачити ніж сто разів почути. Часто буває ось так. Коли ворог вже допікає, доводиться відстрілюватися.

А ще, хлопці кажуть, тут триває підступна війна. Протипіхотні міни та розтяжки. Заборонені усіма конвенціями. Ними ворог рясно засіває українську землю. Міна ПОМ-2 смертоносний пристрій, який найманці часто кидають з безпілотників або вистрілюють з гранатометів.

"Ну вона коли взводиться то розкидується таке павутиння, такі нитки если я не ошибаюсь, то до 15 метрів у різні сторони якщо зачіпаєш їх то вона детонує", — говорить Микола, військовослужбовець збройних сил України.

"Помітить її можна, але дуже тяжко, і коли ти будеш іти вночі то ми знаємо, що коли був вистріл з РПГ і нема розрива, то скорее всего це прилетіла ПОМ-2. Ти можеш 5 хвилин тому іти, а потім повертатися і. Так, тому ми визиваемо інженерів і інженера ходять і розміновують", — говорить Сергій, військовослужбовець збройних сил України.