В регіонах України намагаються втримати ситуацію з поширенням Сovid-19

Ситуація з поширенням Сovid-19

В інших регіонах України намагаються втримати ситуацію з поширенням коронавірусу під контролем: там скасовують пільгові проїзди для пенсіонерів, створюють резервні лікарні та закуповують апарати штучної вентиляції легень. Більше розкажуть наші кореспонденти.

У Чернівецькій області всі 25 пацієнтів із коронавірусом — в обласній лікарні. Лише в одного пацієнта підвищена температура. У місті почали перепрофільовувати медзаклади: інфікованих прийматимуть і в міській лікарні №1. Її розділили на дві зони: в одній перебуватимуть тяжкохворі, в іншій — контактні особи. Усі, хто повернувся до Чернівців з-за кордону після 1 березня — повинні повідомити свої дані. Щоб їхній стан можна було відстежувати.

Олексій Каспрук, міський голова Чернівців:

Неважливо від того, чи ви мешканець Чернівців, чи ви тимчасово проживаєте в Чернівцях, чи тимчасово опинилися в Чернівцях і не маєте можливості дістатися додому, — повідомляти прізвище, ім'я, контактний телефон, місце реєстрації або фактичне місце проживання

На Прикарпатті кількість інфікованих зросла до п'яти. Троє заразилися від 56-річної жінки, яка померла від коронавірусу минулого тижня. Серед них і її чоловік. Спершу експрес-тест не виявив у нього захворювання, але лабораторне дослідження підтвердило: він інфікований.

Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська:

Троє людей, у яких напередодні ввечері виявили коронавірус, — жителі Івано-Франківська. Це всі троє які контактували.

Івано-Франківська обласна рада виділила п'ять мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом.

На Запоріжжі зареєстровано 24 підозри на Сovid-19. У семи діагноз не підтвtрдився. Решта чекає результатів. У місті скасували пільговий проїзд у громадському транспорті.

Ольга Рой, начальник Заводського ДЕУ КП "ЕЛУАШ":

У нас 50 остановок. Мы все моем в течении дня мы моем все остановки. В первую очередь это где массовое движение пешеходов.

На Одещині випадків зараження не виявлено. Госпітальною базою для пацієнтів з підозрою на коронавірус зробили Одеську інфекційну лікарню. Там зараз обстежують п'ятнадцять пацієнтів. Керівництво розробляє схеми роботи мед-закладу. Планують забезпечити житлом на території лікарні медпрацівників, які мешкають за містом. Крім того, відпрацьовують воєнізовану охорону лікарні.

Олена Якименко, директор департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради:

В стране в настоящий момент на складах нет дыхательной аппаратуры вообще — ну, это и в мире проблема такая, к сожалению, существует.

На Рівненщині від пневмонії померла 42-річна жінка. Пацієнтку доправили напередодні до Дубенської лікарні з діагнозом легенева недостатність. Що саме призвело до ускладнення — не відомо. У місті Дубно немає тестів на коронавірус.