В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу

Коронавірус в Україні

В Україні — перший випадок коронавірусу. У жителя Чернівців, який разом із дружиною наприкінці лютого повернувся з Італії, — підтвердили Covid-19. Де зараз інфікований і як почувається, — з'ясовувала Ольга Паламарюк.

Про підтвердження першого випадку захворювання на коронавірусну інфекцію повідомив головний санітарний лікар сьогодні вранці. На брифінгу Віктор Ляшко сказав: небезпечна недуга дісталася й до українців. У жителя Чернівців, який нещодавно повернувся з Італії, виявили Covid-19.

Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар України:

Вчора я говорив, що в нас є 4 зареєстрованих випадки з підозрою, сьогодні ця підозра підтверджена в однієї людини, всі матеріали і зразки передані до вірусологічної лабораторії ВООЗ, випадок зареєстрований в Україні.

39-річний чоловік подорожував разом з дружиною. 26 лютого вони літаком прилетіли до румунської Сучави, звідти — власною автівкою вирушили в Чернівці. Під час перетину українського кордону подружжя почувалося добре. Температура в чоловіка підвищилася через два дні. Тоді ж його й госпіталізували.

Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації:

Лабораторний центр спочатку провів дослідження на грип, був виключений грип. Потім аналіз був відправлений в центр громадського здоров'я і ми маємо сьогодні відповідь, що позитивний результат на коронавірус. Зараз ми працюємо над контактними.

Зараз хворий перебуває в інфекційному відділенні обласної лікарні.

Валентина Миндреску, завідувач інфекційного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні:

Стан пацієнта середньої тяжкості, ближче до задовільного. Наразі є ще температура тіла 37,4-37,6, закладеність носа, кашель. Працюємо, як завжди. Єдине — насторога. У персоналу насторога, всі про це повідомлені. Проведені були тренувальні заняття.

Дружина хворого вдома в самоізоляції. Причин для її госпіталізації поки що немає, — запевняють лікарі. А щодо інформації, поширеної деякими ЗМІ про 35 ізольованих людей, які контактували із чоловіком, — то чернівецькі медики це спростовують. Водночас наголошують: панікувати не варто.

Сергій Осачук, голова Чернівецької облдержадміністрації:

Ми не є "островом", ізольованим від держави Україна. Ми діємо виключно в алгоритмі дій Міністерства охорони здоров'я, координуємося. Робимо все так, як цього вимагає міністерство. Тому, будуть потрібні тест-системи — ми їх отримаємо. Якщо зараз тест-системи більш ефективно працюють в Києві, значить ми доставляємо швидко. В цьому нема необхідності.

На всіх КПП запроваджені посилені заходи безпеки: проводять температурний скринінг. У разі підозри на хворобу — людей оглядатимуть медики.