В Українській армії створили новий рід військ

Медичні збройні сили

Вперше в історії незалежної України в Збройних силах створили новий рід військ — медичні сили. За зразок взяли медичну службу Збройних сил Німеччини — Бундесвер.

Якою буде нова система та які успіхи військової медицини в нашій країні?

Головний військовий госпіталь Збройних сил України в місті Києві. Саме сюди доставляють найтяжчих поранених зі Сходу. Тут знаходяться головний хірург і терапевт нового Командування медичних сил. Структурі майже місяць. Її створили за прикладом медичної служби Збройних сил Німеччини. Ця модель найбільше підійшла до адаптації в Українських військах.

Ігор Хоменко, командувач медичних сил Збройних сил України:

Медики на сьогоднішній день складають 21 тисячу осіб. Ми — треті після сухопутних військ, після повітряних сил. Але, якщо льотчиками керують льотчики, моряками — моряки, то медиками керували всі. Тому ми і хотіли зробити так, щоб медиками керували медики. Тому що, хто краще медиків знає ті проблеми, які є, і як ці проблеми вирішувати.

В медичній службі стверджують: останні кілька років військова медицина в Україні стрімко розвивається. Наприклад, у цьому кабінеті оперують суглоби з використанням новітніх технологій. За допомогою спеціальної камери хірург бачить на екрані їхню внутрішню структуру.

Військовий медик:

Медичні сили також проводять операції без скальпеля не тільки в стаціонарних військових госпіталях, а й у мобільних шпиталях.

Костянтин Гуменюк, головний хірург медичних сил Збройних сил України.

На сьогоднішній день, всі наші військові хірурги, які задіяні в зоні Операцій Об'єдниних сил володіють сучасними малоінвазивними методиками і виконують оперативні втручання — як лапароскопічна, так навіть і торокоскопічна. Є незначні поранення органів черевної порожнини безпосередньо по показам, навіть виконуються оперативні втручання за допомогою лапароскапії.

У цій палаті після численних операцій лікується важкопоранений боєць Михайло Земба. Чоловік підірвався на міні в районі Золотого. Зараз він прийшов до тями і навіть жартує. Та зізнається, якби не вчасна допомога побратимів та медиків — шансів вижити в нього не було б.

Михайло Земба, військовослужбовець Збройних сил України:

З позицій зразу всі прийняли участь в евакуації. Командир був ротний наш, 800 метрів вони бігли зі мною, виносили, бігом бігли. Мені, наприклад ніхто ще не розказував, в мене тут була ця головна артерія перебита — тобто, де її зшили, в якому госпіталі — то я навіть не знаю. Мені в голові не вкладається — це яка майстерність докторів, щоб таке з усіх дірок тече і це все зробити і коли.

Військовий медик:

Досвідом, який отримують військові медики на Сході, цікавляться закордонні фахівці, передусім — зі Сполучених Штатів Америки та Німеччини.

У планах новостворених медичних сил Збройних сил України — закупити сучасне нове обладнання для військово-мобільних госпіталів, медичний клінічних центрів та впровадити трансплантацію нирки в головному військовому госпіталі.