В Україну прибула перша партія експрес-тестів на коронавірус — МОЗ

Заява заступника Міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка

Київ отримав 1200 швидких тест-систем для визначення Covid-19. До кінця тижня їх має бути вже 5 тисяч, — заявив столичний голова Віталій Кличко. Вони надійдуть у сім опорних лікарень та в аеропорти. Крім того, поточного тижня в Україну мають привезти ще тисячу експрес-тестів. Про це повідомили в МОЗ.

Така діагностика дозволить підтвердити інфекцію, не відходячи від ліжка хворого. Тест-системи доправлять у медичні заклади, а згодом вони можуть з'явитися і в аптеках, — додали у Міністерстві.

Нагадаємо, в Україні підтверджено один випадок зараження коронавірусом. Чотири зразки з підозрою на цю недугу зараз досліджують у лабораторії Києва. Загалом, в Україні зробили сорок тестів на Covid-19.

Віктор Ляшко, заступник Міністра охорони здоров'я України:

Найближчим часом ми переглянемо наші внутрішні алгоритми і доставимо тест-системи до обласних вірусологічних лабораторій. Це зменшить час дослідження, яке відбувається, і збільшить кількість людей, які будуть тестуватись. Швидкі тест-системи, які повинні були приїхати 10 числа, очікуються 15 або 16 числа. Це перебої з поставками літаком, який везе їх не тільки на територію України, а й на територію країн Європейського Союзу.