В Україні пом’якшили карантин: що дозволили

  • Кабмін змінив обмеження адаптивного карантину для жовтої зони.
  • Що саме дозволили, дізнавайтеся на нашому сайті.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про пом’якшення протиепідемічних обмежень в Україні. Про це йдеться у постанові від 2 червня 2021 року № 583 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236», оприлюдненій на Урядовому порталі.

Відповідно до постанови, при “жовтому” рівні епідемічної небезпеки дозволили:

— Проведення масових, культурних, розважальних, релігійних, заходів (у тому числі в закладах громадського харчування) за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 2/3 місць.

Зазначені обмеження не застосовуються за умови наявності в усіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або експрес-тесту на визначення антигена до коронавірусу, яке проведене не більше як за 72 години до заходу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

— Приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад 2/3 місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) або понад 50% місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому залі.

— Діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій;

— Дозволили роботу бізнесу з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів) без обмеження часу. У закладах громадського харчування скоротили відстань між столиками до 1,5 (раніше було 2).