В Україні введуть обов'язкову вакцинацію: кого з одеситів це торкнеться

Обов'язкова вакцинація від COVID-19 буде введена в Україні найближчим часом: готується відповідний наказ Міністерства охорони здоров'я.

про це на брифінгу повідомив глава МОЗ Віктор Ляшко, передає РБК-Україна.

МОЗ ніколи не заявляв про примусової вакцинації. Не потрібно підміняти поняття примусова і обов'язкова вакцинація. Обов'язкова вакцинація говорить про те, що визначається перелік професій, які допускаються до роботи, якщо є прівівкі.Ілі ти вакцініруешься повним курсом і приходиш на роботу. Або ти не вакцініруешься і не приходиш на роботу, — підкреслив Ляшко.

За його словами, в наказі чітко визначено перелік професій: всі педагоги, а також працівники центральних органів виконавчої влади ( міністерств, їх структурних підрозділів на місцях і місцеві державні адміністрації).

В разі відмови українці, які підлягають обов'язковій вакцинації, будуть відсторонені від роботи на період дії карантину без збереження зарплати.

Наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію від коронавируса вже є, він знаходиться узгодженні в центральних органах виконавчої влади. Робота над наказом йде повністю в законодавчому полі і найближчим часом буде поданий на реєстрацію в Міністерство юстиції, яке перевірить його на відповідність закону.

Оставьте комментарий