В зоні відчуження Чорнобильської АЕС горять ліси

Пожежа у Чорнобильській зоні

В зоні відчуження Чорнобильської АЕС горять ліси. Пожежу четверту добу гасять більше сотні рятувальників, задіяли авіацію. І перші результати вже є — площа займання скорочується. Подробиці знає Руслан Смєщук.

Ось так з висоти пташиного польоту виглядали ліси у зоні відчуження на піку пожеж. Палали понад сто гектарів насаджень. В деяких місцях радіаційний фон був вищим за норму, що ускладнювало гасіння.

Попри карантин, рятувальники організували масштабну операцію, щоб пожежа не перетнула межі зони відчуження. Застосували навіть літаки та гелікоптери.

Ярослав Ємельяненко, голова Асоціації чорнобильських туроператорів: 

Друзі, насправді зараз відбувається тушіння пожежі у поліському. Тушіння відбувається у тій частині зони, що знаходиться ближче до…от бачите зараз в котрий раз злітає вертоліт ДСНС, під'їхали служби з міста Чорнобиль.

На сьогодні площу пожежі скоротили щонайменше уп'ятеро. Проте загасити полум'я повністю — поки що не вдається.

Вікторія Рубан, прессекретарка ДСНС у Київській області:

Триває ліквідація загорання в зоні відчуження, головні два осередки, перший — між селом Володимирівка та селом Жовтневе. Тут під час облету було встановлено що площа загорання становить 20 гектарів, на даний момент до гасіння залучено 120 чоловік. На місті працюють два літаки та гелікоптер Мі-8 другий осередок горіння село Рагівка — там горить п'ять гектарів.

Що ж до причин виникнення пожежі — вони банальні. Підпал трави та очерету, заявили в ДСНС. Зараз поліція шукає злочинців.