Велика Британія оговтується від потужного урагану

У більшості постраждалих регіонів почали прибирати розруху, завдану негодою

Велика Британія потерпає від наслідків шторму "Денніс". Зливи йшли усі вихідні. Сотні будинків затопило, їхнім мешканцям довелося покидати домівки через небезпеку життю. Троє людей загинули. Із подробицями — наша британська кореспондентка Світлана Чернецька. 

Одна за одною машини відносить течією. На озеро перетворилася площа у невеличкому уельському містечку. Саме Уельс найбільше постраждав від шторму Денніс. Також чималих збитків негода завдала частині Англії.

У будівлях по коліна води. Вулиці перетворилися на річки. Найсміливіші намагаються виїхати на автівках, щоби врятувати їх від великої води. Але єдиний можливий транспорт у цій місцевості — човни.

"Ми просимо місцевих мешканців усвідомити ризики від затоплення. Розуміємо, що їхнє життя сильно ускладнилося через зливи. Але наполягаємо, що не варто їздити підтопленими дорогами, не варто йти на такі ризики", — говорить Ендрю Пірс, заступник начальника відділу агентства з довкілля.

Люди виявилися відрізаними від світу. Залізниця затоплена, поїзди не ходять. Дороги заблоковані не лише через повені, але ще й через зсуви землі. А потужні пориви вітру призвели до скасування 170 рейсів в аеропортах. Лише погляньте як зносить з курсу літак, що намагається приземлитися у лондонському Гітроу. Місцями швидкість вітру сягала 146 км/год

Шторм "Денніс" налетів наче торнадо, розповідають місцеві мешканці. Вода у річках піднялася на рекордний рівень за останні 40 років. Одна жінка загинула — її забрав стрімкий потік. Ще двоє чоловіків потонули під час шторму у Північному морі. За дві доби випала місячна норма дощу.

Більшість рятувальників на ногах вже понад добу. У регіони найбільшого ризику відправили ще й армію. Роботи тут вистачає.

"Ми маємо тисячу працівників агентства з довкілля у полях, вони допомагають людям боротися із наслідками стихії, та, на жаль, займаються евакуацією людей де необхідно. Ми пристально стежимо за ситуацією, бо рівень води ще може піднятися у деяких зонах", — говорить Джордж Юстіс, міністр довкілля Великої Британії.

На човнах людей масово вивозять із затоплених домівок. Ситуація ускладнюється й тим, що лише минулих вихідних тут пронісся шторм К'яра.

"Ми лише в середу відкрилися. Три дні прибирали після останнього шторму. Мусіли викинути половину крісел через завдану шкоду. А тут знову шторм", — говорить Ребека Фозард, менеджер кінотетару.

У більшості постраждалих регіонів почали прибирати розруху, завдану негодою. Втім, загроза повеней все ще залишається у понад 200 містах та селах.