Випускників 11 класу звільнили від ДПА

  • Випускники, які не планують вступати до університетів, звільняються від обов’язкового ДПА у формі ЗНО.

 

Верховна Рада звільнила одинадцятикласників від обов’язкової державної підсумкової атестації. За відповідні зміни до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Водночас школярі зможуть самі обирати у якому форматі пройти оцінювання результатів навчання. У пояснювальній записці до проєкту закону зазначається, що учні, які завершують повну загальну середню освіту (1 клас), зможуть обирати вид оцінювання їхніх результатів навчання:

  • шляхом річного оцінювання;
  • державної підсумкової атестації (ДПА);
  • державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

«Йдемо по моделі минулого року: якщо випускника задовольняють річні оцінки, він може не проходити ДПА. Якщо ні або якщо випускник планує вступати до університету – проходить ДПА, зокрема у формі ЗНО», – пояснив Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

За словами Бабака, таке рішення дозволить знизити навантаження на пункти тестування на 15-18% та зменшити ризики для здоров’я дітей і працівників центрів під час проведення ЗНО.

Це означає, що випускники, які не планують вступати до університетів, звільняються від обов’язкового ДПА у формі ЗНО і можуть отримати свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти без їх складання. Таким учням можуть виставити бали на основі попередніх оцінок та видати атестат.