Витончені поморники мігрують на південь через Тузловському Амазонию, харчуючись відібраної у інших птахів їжею і навіть їх пташенятами

Над Тузловському лиманами зараз пролітають поморники короткохвості, мігруючи на південь. Про це розповів начальник відділу досліджень Нацпарку Іван Русєв на своїй сторінці в Facebook.

Ця перелітний птах широко поширена в арктичному поясі Євразії і Північної Америки. Зимує вона в Атлантичному океані, на Середземному і Чорному морях. А влітку мешкає в болотах тундри, на вересових пустирях і в прибережних болотистих районах. Завжди пролітає над Чорним морем, відлітаючи на зимівлю в теплі краї і повертаючись назад. У період міграції та зими зустрічається на Тузловському лиманах, — написав Іван Русєв.

За словами еколога, поморник птах середнього розміру, з потужним дзьобом, який закінчується гачком. Вона досить витончена на вигляд, але дуже небезпечна навіть для своїх родичів, відбираючи в них їжу. Поморник короткохвостий, який досконало володіє маневреним і швидким польотом, нападає на мартинів і крячків, переслідує їх і змушує випустити видобуток. Крім того, він паразитує на інших видах птахів, поїдаючи їхні яйця і пташенят. Тому і назва у поморника на латині відповідне -Stercorarius parasiticus.

Оставьте комментарий