Володимир Зеленський проінспектував машинобудівні підприємства України

Криза машинобудівної галузі

Гіганти машинобудівної галузі України на межі кризи. Заводи "Автокраз" та "Крюківський вагонобудівний" заявляють про катастрофічну нестачу замовлень. Як вирішують проблеми? Знають наші кореспонденти.

"Крюківський вагонобудівний завод" — єдине вітчизняне підприємство, де виготовляють вантажні, пасажирські вагони, ескалатори. Зараз у цехах завершують роботу над замовленням для "Укрзалізниці" — за 2 роки поставили держпідприємству більше ніж півсотні пасажирських вагонів. Однак, більше замовлень — немає.

Іван Головань, начальник корпусу пасажирського вагонобудування ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод":

На даний час більше замовлень по пасажирському вагонобудуванню у нас немає. Це означає, що будемо сидіти дома і скорочення, скорочувати штат.

Завод став працювати не на повну потужність. Тож зарплати та робочі зміни скоротили. А у квітні, коли виконають замовлення, безробітними можуть залишитися усі працівники підприємства.

Андрій Недбайло, слюсар металоконструкцій ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод":

Мало очень заказов, работы очень мало. У нас вот только "дизель", серийных вагонов нет вообще на заводе. "Укрзалізниця" просто ничего не хочет заказывать.

Допомоги попросили в президента.

Володимир Зеленський, президент України:

Вже почали вирішувати питання для того, щоби підіймати саме українського виробника, саме українську промисловість. Пане міністр, ви знаєте, як я до вас ставлюся і я хотів би, щоб ми зараз просто сказали: що ми дійсно замовимо 3 дизеля і 100, не до 100, а конкретно 100 вагонів!
— Можна трішки менше?
— Скільки?
— 80, виходячи з фінансових можливостей.
— 80-90 не підходить, давайте 90.
— Гаразд, домовились.

Володимир Приходько, президент ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод":

Это не просто предприятие с большой историей, а и с большими традициями. Одной из традиций входит понимание проблем государства и союзная работа с органами власти, с организациями, способствуют развитию страны. По этому, мы всегда с Вами. Спасибо за поддержку. Ну, а если еще будет и заказ ко всему этому — то вдвойне.

У профільному міністерстві пообіцяли — перші замовлення надійдуть вже найближчим часом.

Владислав Криклій, міністр Інфраструктури України:

До "плану мінімум" ми говоримо про 2-3 дизель-потяги у цьому році. Ми говоримо про замовлення пасажирських вагонів додатково.

Після Крюківського вагонобудівного президент відвідав і Кременчуцький "Автокраз". Єдиний в Україні виробник великовантажних автомобілів нині теж простоює. Глава держави пообіцяв: влада шукатиме, як вивести підприємство з кризи. Однак керівництву поставив завдання — працювати над покращенням якості своєї продукції і активніше брати участь у тендерах.