Ніхто з тих, хто чув крики про допомогу, так і не викликав рятувальників – ні сусіди, ні поліцейські.

У Києві самотня пенсіонерка померла, бо ніхто не зміг відчинити двері її квартири, йдеться у сюжеті ТСН.19:30., передає Корупція.Інфо.


Мешканці п'ятиповерхівки кілька днів намагалися врятувати свою 79-річну сусідку. Пенсіонерка кричала про допомогу зі своєї оселі, бо самостійно вже не могла відчинити двері. Вона весь час лише кликала свою доглядальницю, яка  не лишила контактів нікому з сусідів.


Мешканці будинку у спальному районі почули крики своєї сусідки-пенсіонерки про допомогу. Двері жінка самостійно відкрити не могла. Люди викликали поліцейських, втім, вдиратися до квартири на допомогу вони не стали.


Передає:“Ви це свято запам’ятаєте”: У маршрутці накинулись на жінку, яка попросила виключити російську музику (відео)

Мешканці будинку викликали поліцейських. За словами очевидців, поліцейські чули крики, але не стали відчиняти двері. Сказали, що направлять допомогу наступного дня. Проте ніхто так і не прибув.

Тіло пенсіонерки виявила вже доглядальниця. Сталося це вже на 5-й день після перших її благань про допомогу.

Керівник патрульної поліції Києва запевнив, що його підлеглі на виклик приїхали, але не чули криків. 

"Двері ніхто не відчиняв, жодного шуму патрульні не чули. Повноважень відкривати двері просто так – немає", – наголосив керівник київських патрульних Юрій Зозуля.


Інформацію, твердить поліцейський, передали дільничному, який мав би повідомити надзвичайників. 

Своєю чергою речник столичних надзвичайників заявив, що від поліцейських інформація не дійшла. Втім, якщо б подзвонили сусіди, рятувальники теж би приїхали.

"У разі, якщо ми розуміємо, що є загроза життю людей, ми можемо зламати двері без поліції. Вони повинні були зателефонувати на 101", – наголосила речниця ДСНС Києва Світлана Водолага.

Юрист каже, що зайти до квартири мали право і поліцейські, і сусіди, які чули крики.

"Люди не просто мають право рятувати таку людину, в тому числі шляхом проникнення до її житла, вони навіть зобов’язані це робити. І це стосується не лише поліцейських, це стосується і пересічних громадян", – зауважив юрист Михайло Ілляшев.

До речі, така ситуація у цьому під'їзді трапилася вже не вперше. Кілька місяців тому помер дідусь – теж через те, що попри прохання допомогти, до його квартири співробітники жодної служби так і не зайшли. 

Источник

comments powered by HyperComments