Отримання Україною Томосу – дуже важлива подія для Білорусі.

Вчора Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос керівнику об'єднаної української церкви – митрополиту Київському Епіфанію.

«Ця подія дуже важлива для Білорусії. Адже Білорусь, як і Молдова, стоїть у черзі на отримання Томосу для своєї автокефалії », – говорить  « Белсат » протоієрей Леонід Акалович з Білоруської автокефальної православної церкви.

Популярное:  Можно не платить? Газовики рассказали, что делать с указанным в новых платежках долгом

За словами Акаловича, те, що називається Білоруською православною церквою, «насправді є філією Московського патріархату, тому білоруським віруючим томос про автокефалію потрібен так само, як і українським».

«Ми тільки на початку цього шляху, може, ще сто років будемо по ньому йти, але шлях визначений, є приклад, і полегшення обов’язково буде», – впевнений священник.

Священик нагадав, що в 20-і роки минулого століття і в роки Другої світової війни Білоруська православна церква оголошувала автокефалію, але утримати її з різних причин не змогла. На думку отця Леоніда, боротьба за церковну автокефалію прямо пов’язана з війною за справжню державну незалежність Білорусі.

Отож отримати Томос Білорусією велика ймовірність, адже серйозні підстави для цього є. До того, як церква на білоруських землях увійшла в Московський патріархат, вона ж підпорядковувалася древньої Київської митрополії – зазначив священнослужитель.

«Київський патріархат зараз входить в Константинопольський, у Всесвітній. Тобто, це заплутана схема, і теоретично при зміні влади в Білорусі, може бути, питання стало б гострим – як в Україні », – каже теолог Юлія Нагорнова.

За православними канонами, церковне відокремлення має все-таки відповідати державному. Але – Константинополь сам по собі нав'язати самостійності не може.

«Якщо відділилась будь-яка держава, то повинна відділитися і церква», – додає історик Анатолій Сідоревич.

Варто зазначити, зараз на політичному та економічному полі Білорусії вібувається дуже серйозна гра.

Кремль для себе все вже вирішив, і має намір тиснути на Мінськ до кінця. Лукашенко повинен буде зробити конкретні кроки і прийняти ряд рішень, спрямованих на врегулювання проблемних питань, що дратують Кремль В іншому випадку – ніяких додаткових грошей і пільг він не отримає. І всі взаємини з Білоруссю будуть будуватися на тих же підставах, що і з іншими членами ЄАЕС, який з усіма витратами на даний момент зарекомендував себе як більш ефективний інтеграційний механізм, ніж Союзна держава. То як гадаєте, яке рішення прийме Лукашенко, "братська держава" чи просто партнери? 

Источник

comments powered by HyperComments