Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков допускає два можливих сценарії розвитку російсько-українського конфлікту в контексті ситуацій з отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля, а також хімічної атакою в Сирії – мирний і серйозної ескалації з переходом у фазу "гарячої війни", передає Корупція.Інфо.


У першому випадку, за його словами, під тиском санкцій і преса на російський режим, глава РФ Володимир Путін приймає рішення, що треба "шукати точку балансу, йти на якісь поступки", – розповів він в інтерв'ю "Українській правді".

"Заради того, щоб не увійти в катастрофічні політичні та економічні складнощі і втрати, які можуть привести до падіння нинішнього режиму. У цьому варіанті, з одного боку, є можливість ознаменувати новий президентський термін "типу" новою політикою і після чемпіонату світу з футболу увійти в позитивну, примирної ноту зі світом", – пояснив Аваков.

Другий напрямок протилежний – подальша ескалація, оскільки Путін "впевнений, що геополітична гра в нову імперію – його місія".

"У цьому випадку Путін буде загострювати ситуацію. Де? У Сирії, на мій погляд, загострюватися вже далі нікуди. Тому росіяни можуть почати шукати інше место. Це може бути, наприклад, Латвія, де останнім часом мали місце конфлікти з російськими школами. Це може бути територія Балкан, де у Сербії і Косово останнім часом інспірована ескалація конфлікту", – додав глава МВС.

В Україні, на думку Авакова, в такому випадку может початися фаза гарячої війни.

Популярне:“Ви це свято запам’ятаєте”: У маршрутці накинулись на жінку, яка попросила виключити російську музику (відео)

"Наприклад, силами двох окупаційних армій, бронетанкових кулаком, який більше ніж бронетанкові сили Великобританії, російські найманці почнуть атаку – наприклад, на Маріупольському напрямку або на Краматорськ. Це буде дуже важка місія для Російської Федерації, тому що ми не в 2014 році" , – припустив міністр.

"Але все одно потрібно розуміти, що співвідношення наших сил і РФ дуже різне. Так, у нас теж тепер є нові ракети і багато інших речей, однак це буде дуже важке зіткнення. Але ми повинні знати і враховувати, що це можливо", – додав він.

За його словами, подібне зіткнення призведе Путіна до втрат, які будуть катастрофічні навіть для його режиму, але і для України втрати будуть катастрофічними.

Аваков підкреслив, що необхідно готуватися до обох варіантів розвитку подій, тому що для обох можливих варіантів політичної гри Путіна "Україна, на жаль, підходить найкраще".

Источник

comments powered by HyperComments