Як працюватимуть українські банки на травневі свята: графік роботи

  • На початку травня українці матимуть кілька вихідних поспіль.
  • Банки працюватимуть за індивідуальним графіком.
  • Тож, варто подбати про усі фінансові операції заздалегідь.

 

Офіційними вихідними будуть 1-4 та 8-10 травня. У ці дні банки самостійно визначають свій порядок роботи. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ).

Як наголошують в НБУ, незалежно від святкових та неробочих днів, система електронних платежів Національного банку (СЕП) працює у режимі 23/7, і банки мають можливість здійснювати міжбанківські платежі майже цілодобово та 7 днів на тиждень.

  • «Скористатися цією можливістю чи ні — кожен банк визначає самостійно на свій розсуд, враховуючи власні потреби та потреби своїх клієнтів, а також керуючись нормами законодавства України. Тому варто завчасно уточнити у свого банку графік роботи на травневі свята», — йдеться в повідомленні.

Банки, які здійснюватимуть міжбанківські платежі:

  • 1-4 травня — відображатимуть їх календарною датою першого наступного робочого (операційного) дня, тобто 5 травня 2021 року.
  • 8-10 травня — відображатимуть їх календарною датою першого наступного робочого (операційного) дня, тобто 11 травня 2021 року.

Нагадаємо, на початку травня українці матимуть затяжні вихідні. Місяць розпочнеться з трьох державних свят: 1 травня — День праці, наступного дня православні віряни святкуватимуть Великдень. Оскільки ці свята припадають на вихідні, то їх переносять на будні. Тому українці цьогоріч відпочиватимуть аж чотири дні поспіль — з 1 по 4 травня. 

Крім того, вихідними днями будуть 8-10 травня. У неділю, 9 травня, відзначаться День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вихідний день переноситься на понеділок, 10 травня.