Прополіс — це клейка речовина темно-зеленого або коричневого кольору, схожа зовні на смолу. В його основі — клейкий сік бруньок листяних і хвойних рослин, який бджоли збирають навесні. Бджоли доповнюють зібраний сік своїми ферментами, слиною і пилком рослин, і виходить темна маса, схожа на пластилін — прополіс.
Прополіс — це унікальна природна субстанція, що володіє біологічними властивостями антибіотиків, яку неможливо синтезувати штучно. Саме тому, його часто використовують у якості ліків.
Прополіс ще з давніх часів рятував людей від різних недугів, та не дивлячись на це, з кожним роком вчені відкривають нові його властивості і доводять те, що це неймовірно корисний продукт. Часто його просто додають в молоко, або розжовують. А дехто, використовує спиртову настоянку.
Властивості прополісу:
На сьогодні експериментально доведено, що прополіс володіє широким спектром фармакологічної активності. Він надає на організм людини:
- бактерицидну;
- місцеву анестезуючу;
- бактеріостатичну;
- фунгіцидну (протигрибкову);
- противірусну;
- протитоксичну;
- іммуннозміцнюючу;
- протизапальну дію.
Лікувальні властивості настоянки прополісу
Спиртова настоянка прополісу — це засіб з доведеною ефективністю у лікуванні шкірних захворювань, виразок, ран, запалень у ротовій порожнині. Доволі часто вона використовується в стоматології, педіатрії, гінекології, урології, гастроентерології, кардіології та онкології.
Препарат має знеболювальні, антибактеріальні, противірусні та протигрибкові властивості, стимулює регенерацію тканин. Використовується для інгаляцій і для зовнішнього застосування (примочки) при ранах і виразках, захворюваннях слизової оболонки порожнини рота, зубів, при хронічних тонзилітах, кон’юнктивітах, запаленнях гайморових пазух, трихомонадних, грибкових і бактеріальних запаленнях піхви і ерозії шийки матки, тріщинах прямої кишки, геморої, пухлинних захворюваннях, променевому враженні.
Звичайно, таку спиртову настоянку можна приготувати самостійно, але щоб не витрачати зайвий час, можна просто придбати її в аптеці. Краще обрати 10%-у настоянку.
Як лікуватися настоянкою прополісу?
Та варто пам’ятати, що займатися самолікуванням не варто. Обов’язково проконсультуйтесь зі своїм лікарем, щоб впевнитись у тому, чи не нашкодить це саме вашому здоров’ю.
Прополіс є продуктом бджільництва зі складним багатокомпонентним складом і може викликати в організмі алергічну реакцію. Тому перед застосуванням прополісу в чистому вигляді або лікарських препаратів на його основі, необхідно провести випробування на чутливість до прополісу. Якщо у Вас є алергія на прополіс, то його застосування категорично заборонено!
А ви знали, що прополіс настільки корисний для здоров’я?