“З 1 квітня”: Гончарук дав українцям сенсаційну обіцянку. “Будуть безкоштовними”

Вже з 1 квітня 2020 року в Україні стартує програма медичних гарантій, що передбачає надання пакету безкоштовних медпослуг для громадян.

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає пресслужба Кабінету міністрів України.

“З 1 квітня українці отримають безкоштовний гарантований пакет медпослуг”, – сказав прем’єр.

Він наголосив, що на даний момент Міністерство охорони здоров’я спільно з Національною службою здоров’я та регіонами працюють над своєчасним запуском зазначеної реформи.

“Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області повинні були забезпечити автономізацію і комп’ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні повинні бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації і практики. Це повинно бути зроблено до 1 квітня”, – наголосив Гончарук.

Якщо той чи інший медичний заклад не буде відповідати вимогам, то НСЗУ, за словами Гончарука, не буде укладати договір із цим закладом. Таким чином, лікарня не отримає від держави фінансування, і гроші на утримання закладу буде виділяти місцева влада.

За словами прем’єра, сьогодні вже автономізовано 97% установ, які надають спеціалізовану медичну допомогу громадянам.

Найбільш проблемним регіоном в цьому питанні Гончарук назвав Запорізьку область. Ще 5 областей, за словами глави уряду, виконали план комп’ютеризації тільки на 50% – Луганська (план виконано на 48%), Харківська (55%), Київська (55%), Сумська (56%), Запорізька (56%).