З 13 вересня вся країна працює в «зеленому» епідуровне, при «жовтому» ж — для шкіл готують пом'якшувальні зміни, — глава МОЗ

Міністр освіти Сергій Шкарлет і міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу на форумі по Реформі шкільного харчування , що проходить в Одесі, відповіли на питання роботи шкіл в жовтій карантинній зоні.

Так, Віктор Ляшко підкреслив, що всі правила роботи шкіл прописані в постанові головного санітарного лікаря.

За його словами, зараз країна живе в умовах адаптивного карантину і в ньому передбачено декілька рівнів епідембезопасності з певними обмеженнями.

В жовтому рівні школи можуть працювати, якщо 80% педагогів вакциновано проти COVID-19. Але ми готуємо зміни, що передбачають пом'якшення для закладів освіти, будуть допускатися до роботи колективи, які щеплені хоча б однієї дозою, — сказав глава МОЗ.

У той же час в червоному рівні для роботи шкіл вчителі повинні мати дві дози вакцини.

Наступний тиждень в країні, і в Одеській області зокрема, буде діяти ще зелена зона, тому навчальні заклади і в подальшому можуть працювати очно.

Віктор Ляшко підкреслив, що за індикаторами МОЗ може ввести жовтий рівень епідемічної небезпеки.

Ми звернулися до уряду, ведьізмененія щодо карантинних зон може ввестітолько Нацкомісія ТЕБ та НС, — зазначив він .

Помаранчевий і червоний рівень епідемії приймається не для всієї країни, а для кожного регіону окремо.

Однак якщо зараз ці зміни введуть, вони можуть вступити в силу лише через 7 днів, як передбачає постанова ВР.

у понеділок, 13 вересня, ми не переходимо в жовтий рівень. Це зможемо зробити, тільки якщо Кабмін прийде рішення про зміни, і вони пройдуть процедуру узгодження. Весь наступний тиждень вся країна буде спокійно працювати в зеленій зоні, — уклав глава МОЗ.

Фото: Катерина Краєва

Оставьте комментарий