За тиждень безкоштовне мамографічне обстеження пройшли понад шістсот одеситок

C 18 по 23 жовтня поточного року в Міському центрі здоров'я сім'ї консультативно-діагностичного за підтримки Департаменту охорони здоров'я Одеської міськради відбувся Тиждень профілактики та ранньої діагностики раку молочної залози. онкоскринінгу у профілактиці та діагностиці раку молочної залози.

У рамках акції всі бажаючі могли безкоштовно пройти мамографічне обстеження на сучасному італійському мамографі, за необхідності отримати консультацію лікаря-маммолога.

Обстеження проводилося з дотриманням карантинних обмежень за COVID-19 та за попереднім записом, щоб уникнути черг.

За тиждень обстеження у Міському центрі здоров'я сім та пройшли 603 одеситки, при цьому у 97 жінок були виявлені захворювання молочної залози. Також акція дозволила своєчасно діагностувати 8 випадків раку молочної залози. Усі пацієнтки з виявленими порушеннями у стані здоров'я отримали консультацію лікаря-маммолога, пацієнтки з онкопатологією спрямовані на подальше обстеження до онколога. Зазначимо, що щороку в Одесі виявляється близько 450 випадків раку молочної залози. Висока смертність при цій онкопатології пов'язана з пізнім виявленням запущених форм раку. При діагностиці раку молочної залози на 1-2 стадіях здебільшого він успішно піддається повному лікуванню. Тому кожній жінці після 40 років необхідно раз на 1-2 роки пройти скринінгову мамографію навіть за відсутності скарг та симптомів захворювання.

Оставьте комментарий