Заборона на іграшки та шкарпетки. У МОЗ дали пояснення новим обмеженням

  • В Україні другий день поспіль діють посилені карантинні обмеження.
  • Найбільше обурень викликала заборона на продаж певних товарів.

Локдаун в дії. Другий день у містах діють посиленні карантинні обмеження. Та найбільше обурення та нерозуміння серед українців викликали заборони на продаж окремих товарів. Зокрема, у магазинах та супермаркетах закривають вітрини з посудом, шкарпетками і дитячими товарами. Користувачі діляться світлинами в мережах, що викликає шквал критики та іронії. Натомість у Міністерстві охорони здоров’я вирішили прояснити ситуацію і пояснити логіку заборон. 

«Ні, COVID не розповсюджується активніше на іграшках, шкарпетках чи батарейках, у порівнянні з кормами для тварин чи насінням. Логіка тут зовсім в іншому і вона абсолютно очевидна, вона ґрунтується на законах епідеміології. Наприклад, є супермаркет, у ньому є товари на будь-який смак і будь-яку потребу, і є 100 людей, яким треба придбати різні товари. 20 людей підуть у супермаркет, аби придбати їжу, ще 20 підуть, щоб придбати засоби гігієни, наступні 20 підуть у супермаркет, щоб купити посуд чи предмети побутової техніки, а інші – аби придбати одяг, батарейки, шкарпетки», — сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу, пише «Українська правда».

Очільник МОЗ також додав, якщо забороняється реалізація певних товарів у магазині, то люди, яким вони необхідні, замовляють їх через інтернет — відповідно не контактують з іншими і не наражають їх на небезпеку. Мова також йшла про іграшки. Степанов навів приклад, якщо батьки хочуть купити дитині іграшки і не мають потреби йти за продуктами, то не підуть до супермаркету під час посиленого карантину, а почекають або ж замовлять товар через інтернет. 

«Тобто зі ста людей, які могли бути в супермаркеті і контактувати між собою, в супермаркеті буде лише 40. Імовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточуючих, зменшується просто в рази», — сказав Степанов.

За словами міністра, якби з 8 січня по Україні не ввели локдаун, то вже б за кілька тижнів довелось вводити «дійсно більш жорсткий карантин із повною забороною деяких речей в країні, в тому числі посиленням карантинних заходів на вулицях», — додав Степанов.