Загроза пандемії: коронавірус шириться Європою

Епідемія чи пандемія?

Всесвітня організація охорони здоров'я оцінила ризик поширення коронавірусу у світі як "дуже високий". Про це сьогодні заявив голова організації. Тим часом, кількість хворих зростає. Тільки в Європі зафіксовано майже 900 випадків зараження.

Напівпорожні полиці з крупами, консервами та іншими продуктами довготривалого зберігання. Такий вигляд нині мають супермаркети німецького Хайнсберга. У цьому окрузі масштабний спалах коронавірусу — інфіковані майже 40 жителів. Підозрюють, що усі вони заразилися від подружжя, яке вело активне соціальне життя. Утім, де вірус підхопила ця сімейна пара, і досі загадка.

"Так званий "нульовий пацієнт" нам невідомий. І я дуже сумніваюся, що ми його знайдемо", — заявляє Штефан Пуш, представник адміністрації округу Хайнсберг.

Про перші випадки зараження повідомляють також інші міста Німеччини. У Гамбургу, наприклад, захворів дитячий лікар. У Бонні коронавірус діагностували у працівника школи.

"Усім, хто контактував із цим чоловіком, ми запропонуємо пройти тест. І поки не отримаємо результатів, будемо просити школярів і учителів залишатися дома, на карантині", — повідомила Інге Хаєр, представниця служби охорони здоров'я Бонна.

Взяти під контроль поширення вірусу намагається кризовий штаб, до якого входять урядовці та інфекціоністи. Одне з перших рішень — обов'язковий контроль усіх пасажирів, які літаками прибувають з Південної Кореї, Японії, Італії, Ірану. Бути пильними і негайно повідомляти про пасажирів із симптомами гострої респіраторної хвороби просять і провідників потягів.

Окрема рекомендація стосується проведення масових заходів. Кризовий штаб звернувся до організаторів концертів і виставок з проханням оцінювати всі ризики. Перша відмова вже є. У Берліні скасували проведення найбільшої у світі туристичної виставки. Вона мала відкритися наступного тижня.

Не буде цієї весни і традиційного Женевського автосалону. Його теж скасували через загрозу поширення коронавірусу.

"Нам шкода оголошувати про відміну автошоу, та абсолютним пріоритетом для нас є здоров'я його учасників. Це форс-мажор", — зазначає Моріс Турретіні, президент Женевського автосалону.

На сьогодні у Європі зафіксовані майже 900 випадків захворювання. Більшість із них у Італії. Там на карантині цілі міста, усі виїзди і в'їзди до так званої червоної зони заборонені. Місцеві викладають у соцмережі свої відеощоденники.

"Так, ми щойно закінчили тренування! Ірене, як ти? — Чудово!", — говорить Джузеппе Анцивіно, житель міста Кодоньо.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно підвищила ступінь ризику поширення коронавірусу у світі. Тепер він "дуже високий".