Заклеїти вікна, встановити доводчики на дверях в під'їздах: одеситам підказали, як заощадити на платіжках за тепло

З дня на день стартує опалювальний сезон. Цього року рахунки за комунальні послуги, очевидно, збільшаться. Але поки ще не настали сильні холоди, у одеситів є можливість прийняти комплекс заходів, щоб заощадити гроші, витрачені на опалення. Радами на своїй сторінці в Facebook поділилася директор КП Теплопостачання міста Одеса Анна Позднякова.

  • У квартирі або будинку перевірити і відрегулювати ущільнення металопластикових вікон, при необхідності закласти ущільнювач в зазор між старими рамами і заклеїти вікна, перевірити витяжку.
  • На вході в ваше житлове приміщення почистити/промити фільтри системи опалення/сучасні плоскі радіатори і стравити з них і з стояків повітря.
  • Поставить за радіаторами на стіні відбивачі і перевірити крани на батареях і наявність байпасів на стояках.
  • перевірити і встановити доводчики вхідних дверей під'їзду, ущільнювачі на них.
  • Перевірити, чи немає вибитих вікон або відкритих дверей на горище на верхньому поверсі під'їзду, інакше сходи перетворитися в аеродинамічну трубу витяжку оплаченої вами теплової енергії за рахунок різниці щільності холодного і гарячого повітря.
  • Відкрийте кран гарячої води. Якщо більше 30 секунд йде холодна, попросіть фахівця перевірити або замінити гідравлічний роздільник (гідравлічну стрілку), інакше будете платити за гарячу воду значно більше.

При нинішньому рівні доходів населення вважаю, що всі перераховані вище заходи будуть зовсім не зайвими. Закликаю пам'ятати кожного, що неплатежі за тепло безпосередньо сприяють руйнівним тенденціям в системах теплопостачання, що може привести до загрози реального колапсу при припиненні транзиту газу.
Тут важливо розуміти власникам індивідуальних котлів на газі після припинення подачі газу в будинку (якщо це станеться !) впадуть і все електромережі. Тому, пропоную подумати кілька разів всіх тих, хто бачить вихід у переході на індивідуальне газове теплопостачання, — підсумувала Ганна Позднякова.

Оставьте комментарий