Жителям області розповіли, що робити у разі знаходження підозрілих чи вибухових пристроїв

Як відзначають фахівці вибухотехнічної служби ГУНП в Одеській області, алгоритм дій . Тому жителям регіону необхідно їх знати.

Про це повідомляє прес-служба ГУНП на Одещині.

Насамперед не можна чіпати небезпечний предмет і проводити з ним будь-які маніпуляції. Потрібно обмежити взаємодію оточуючих з предметом, захистити його та відійти не менше ніж на 100 метрів від об'єкта. Після цього потрібно терміново повідомити про знахідку правоохоронцям та рятувальникам за телефонами 102 і 101. Ці дзвінки безкоштовні з будь-яких телефонів і можливі навіть за відсутності коштів на рахунку. курити, користуватися засобами радіозв'язку, мобільними телефонами та іншими пристроями, що передають радіосигнали.

Люди, які нехтують цими правилами, наражаються на небезпеку. Такі дії можуть призвести до травм або смерті.

Нещодавно такий випадок стався у Татарбунарах. 28-річний місцевий мешканець отримав несумісні із життям травми від знайденого на околиці населеного пункту предмета. Чоловік кинув його у вогонь, щоб обпалити і здати в металобрухт.

Існує чотири основні категорії вибухонебезпечних предметів, що становлять загрозу для життя та здоров'я:

— військові бойові припаси, залишені чи загублені на місцевості при переміщенні військових формувань;

— військові бойові припаси та їх залишки, приведені в дію, але не вибухнули;

— інженерні бойові припаси (протитанкові та протипіхотні міни), встановлені на місцевості в бойовому становищі;

— саморобні вибухові пристрої, зроблені та встановлені в терористичних цілях. є саморобні вибухові пристрої, оскільки вони можуть бути різними модифікаціями. Також у таких пристроїв дуже різноманітний камуфляж.

Вибухотехніки нагадують, що сумки, валізи, пакети, коробки, згортки, іграшки та інші подібні речі, знайдені на вулиці, у громадському транспорті або десь можуть бути небезпечними і про них слід повідомляти спецслужби за номерами 101 та 102.

Часто зловмисники вдаються до такого методу розхитування соціального становища та підвищення психологічної напруженості населення, як анонімні повідомлення про мінування об'єктів, робота яких є важливою для нормального функціонування суспільства. У цьому випадку не слід панікувати, потрібно терміново повідомити про загрозу поліції, ініціювати евакуацію людей з небезпечної зони і, зберігаючи спокій та рівновагу, надалі діяти за вказівками наших фахівців, зазначив головний вибухотехнік поліції регіону Тарас Кравченко.Рубрики Новости Украины

Оставьте комментарий