Жителям Одеси стало складніше обміняти долари

Тепер старі або порвані долари в Україні поміняти на нові стало майже неможливо. Деякі українські фінустанови відмовляються приймати купюри, які викликають підозри адже потім такі гроші не пройдуть перевірку іноземного банку після передачі на реалізацію.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Ще в травні Камін затвердив стратегічні напрями протидії відмиванню коштів на період до 2023 року. Як пояснили в прес-службі Мінфіну, серед основних напрямків мінімізації ризиків і загроз, і розвиток системи фінансового моніторингу.

Так, в банках з недавнього часу почали досить ретельно перевіряти не тільки справжність купюри, але і її історію, щоб упевнитися, що дана банкнота не була задіяна в якихось підозрілих угодах, як наркоторгівля, торгівля зброєю, інші незаконні операції. Найбільше підозр викликають саме купюри з проколами, дивними плямами, або надривами. Такий грошовий знак банківську установу обов'язково має відправити до банку-кореспондента, який є її іноземним партнером і допомагає в реалізації валюти. На цьому етапі і може виникнути ряд питань про походження такої купюри.

Крім питання обміну валют, фінмоніторинг серйозно ускладнив ще ряд фінансових операцій. Так, банківські установи стали частіше відмовляти здійснити перекази коштів з рахунку клієнта. Деяким громадянам, які викликали у банку підозра, взагалі відмовляються надавати будь-які послуги.

Система фінансового моніторингу зараз може заблокувати такі операції, як:

— грошовий переказ з картки на картку,

— поповнення карткового рахунку,

— відкриття депозиту.

Оставьте комментарий