Журналісти б’ють на сполох! Дивіться про що таємно домовляється наша влада з ворогом

Україна може погодитися на зняття санкцій із РФ, Єрмак готує перезавантаження Офісу президента. Головне з Telegram-каналів.

Редакція звертає увагу читачів, що багато популярних Telegram-каналів анонімні, а опубліковану в них інформацію важко верифікувати.

Трансформація Мінських угод

Telegram-канал «Резидент» стверджує, що новий глава Офісу президента України Андрій Єрмак зайнятий «трансформацією Мінських угод у «формулу Зеленського». Суть цієї трансформації, стверджує анонімний паблік, «полягає в частковому допуску наших військових на кордон між РФ і ОРДЛО, щоб заспокоїти українське суспільство, створенні спільних патрулів на території ОРДЛО та підготовці виборів на жовтень».

«Натомість Україна вносить до Конституції [положення про] особливий статус Донбасу і погоджується з частковим зняттям санкцій із Росії «, – стверджують автори Telegram-каналу.

Єрмак «вичавив максимум із переговорів із РФ»

Водночас «ЗеРада» вважає, що призначення главою Офісу президента для Андрія Єрмака «стало порятунком», тому що він «вичавив максимум із переговорів із РФ».

«Мінський напрям мертвий, а отже, токсичний, незважаючи на «експертні» фантазії на тему зближення з «Опозиційною платформою – За життя» і Кремлем. Для наступної зустрічі [в нормандському форматі] необхідно виконати умови, підписані в Парижі. Вони – нездійсненні», – стверджують у повідомленні.

На Офіс президента чекає перезавантаження

Неназване джерело Telegram-канала «Легитимный» заявило, що Єрмак «хоче перезавантажити весь штат Офісу президента».

Водночас на брифінгу, який новий глава ОП провів уранці 12 лютого, він говорив, що наразі жодних ротацій не планує.

«Я така людина, яка, по-перше, налаштована на плідну, колективну, ефективну роботу. Тому – тілько один день минув – я планую найближчим часом зустрітися з усіма, поговорити. Поки що планів у мене когось змінювати або проводити якісь ротації немає», – зазначив Єрмак, призначений главою Офісу президента 11 лютого.

Нагадаємо, новопризначений голова Офісу Президента Андрій Єрмак постійно перебуває на зв’язку із російським «куратором по Україні» Дмитром Козаком в обхід офіційних міжнародних каналів зв’язку. Раніше у РФ цю посаду займав Владислав Сурков.

Володимир Зеленський і Володимир Путін узгоджували нові обличчя у переговорному процесі країн особисто під час телефонної розмови, повідомляють джерела «Української правди».

Зеленський у розмові попросив Путіна назвати свого представника, а натомість Україна мала назвати свого.

Путін сказав, що це буде Козак, а Зеленський вказав на Єрмака,
– розповіли джерела.

Згодом у Росії Владислава Суркова замінив Дмитро Козак.

Хто такий Дмитро Козак? Заступник керівника адміністрації президента Росії Козак колись займався вирішенням Придністровського конфлікту. У 2003 році він розробив так званий «меморандум Козака», який передбачав:

– федералізацію Молдови;
– особливий статус для Придністров’я та Гагаузії;
– відмову Кишинева від власних збройних сил.

Молдові коштувало титанічних зусиль відмовитись від меморандуму, Козака і «миротворців» з РФ. Більше про Козака – читайте у матеріалі 24 каналу.

Сурков залишився невдоволеним під час нормандського формату
Дипломати МЗС розповіли, що зустрічі радників Єрмак «або щось Суркову пообіцяв, чого не зміг виконати, або не зміг пояснити, що він цього обіцяти не може».

Лідери країн приїхали підписувати погоджену заяву, а вона виявилась не зовсім погодженою. Так не прийнято, щоб радники передомовлялись, поки лідери чекають,
– стверджують анонімні джерела.

Як відреагували на призначення Козака
За словами дипломатів МЗС, Сурков був радикальний, і тому з ним було легше.

«Ти знав, чого від нього чекати. Козак – це щось інше. Він такий поміркований, слухає, типу українець. Але насправді не менш небезпечний за Суркова», – запевняють дипломати.

Окрім того, те, що Єрмак безконтрольно з Козаком постійно на телефонному зв’язку – це може бути проблемою.

Бо ніхто, крім президента, не знає, про що вони говорять. Якщо, звичайно, президент знає,
– кажуть джерела.

Дипломатів насторожує те, що контакти Єрмака з Козаком і росіянами жодним чином не координуються з міністерством, однак сам Єрмак у цьому проблеми не бачить і запевняє про координацію дій з МЗС.